Madde meni naimisiin

ylipainoisen jenkin kanssa.
1098
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Äijä näytti ihan piraijalta, muutenkin vajakilta.....juutalainen kenties?

Äänestä

Christopher Paul O'Neilin isä:

His father, Paul Cesario O'Neill, moved to London from New York in the 1960s to set up the European head office of Oppenheimer & Co, a New York-based investment bank. Paul O'Neill died in December 2004. His mother, Eva Maria O'Neill, is involved in a number of charities, with a particular focus on the cultural preservation of Salzburg, Austria.

Marraskuun 4. päivänä 2007 CIBC ilmoitti Toronto, että he päättivät myydä Oppenheimer & Co sen Yhdysvaltain kotimaan investointipankkitoiminta, osakkeisiin, velkarahalla rahoitus ja siihen liittyvät velkapääomamarkkinoilla yrityksille. Kauppaan sisältyi myös CIBC: n Israelin investointipankkitoiminta ja osakekauppa, ja tietyistä muista Yhdysvaltojen pääomamarkkinat liittyvät yritykset sijaitsevat Isossa-Britanniassa ja Aasiassa. Muodollinen sopimus sanelee, että Oppenheimer haluaa lainata 100 miljoonaa dollaria CIBC muodossa pääomalainoja sekä varastorakennus, jonka Kanadan pankki. Varastotilat, aluksi jopa 1,5 miljardia dollaria sallisi vastaperustetun Oppenheimer US yhteisö rahoittaa ja järjestää syndikoitu lainoja Yhdysvaltain keskisuurissa yrityksissä. Merkintäsitoumuksen lainojen mukaisesti varastorakennus tulee olla yhteisten luotto hyväksyntää Oppenheimer ja CIBC. Näin CIBC hyötyisi tulevan menestyksen Oppenheimer & Co Jotkut spekuloivat, että tämä myynti oli seurausta 2005 ratkaisun siviili liittyvät oikeudenkäynnit CIBC: n takertumisesta Enronin noin 3 miljardia dollaria. Se oli yksi suurimmista tällaiset maksut tasalla ja otaksutaan vaikuttavan haitallisesti CIBC toimintaan. Monille CIBC Maailman Markkinat työntekijät peruja alkuperäinen Oppenheimer & Co, myynti oli yhdistymisen tapaisena. Kaupan vahvistuttua 14. tammikuuta 2008 mutta molemmat yksiköt jakavat infrastruktuurin joskus ja mahdollisesti toimistorakennukset. Tämä sisältää 300 Madison Avenue, rakennus kerran lähti olla New York, CIBC keskus, mutta edelleenvuokrasi PricewaterhouseCoopers jälkeen huolenaihe ottaa kaikki työntekijät saman katon jälkeen 9/11 terrori-iskujen ja myynti Yhdysvaltain vähittäiskaupan välitys jako Fahnestock.

Äänestä

Hyvinvointimaa Ruotsi sai OECD:ltä sapiskaa suhteellisen köyhyyden kasvusta. Joten ei sielläkään nyt ylen hyvin mene. Ruotsissa suhteellinen köyhyys oli 2010 9,1% ja Suomessa tuo vastaava luku oli 7,3%.

Tuloerojen kasvu puhuttaa sielläkin tällä hetkellä kuten asiasta meilläkin keskustellaan.

(Luvut Suoimen Kuvalehdestä)

xxx

- Luin myöskin tuon SK:sta.
Köyhiä ja niitä nuoriakin, joiden ei ole millään keinolla mahdollista saada yhtään ilmaa siipiensä alle, lisääntyy Ruotsissa yhä enemmän.

Ylpeä Madelaine tuskin heidän oloaan kohensi.

(Pieni rasvaimu poskien alaosissa on tehnyt hänestä kauniin kuin veistetty patsas.)

Birgitta-täti oli päivettynyt kuten aina, ja puku toi mieleen "kun pääsen kotiin, niin katson lintukirjasta"-jutun.
Margareta-täti oli maanläheisempi.

zzz

Äänestä

#####################

hohohoh.

Äänestä
  • sinua näyttää .........! Hehee.

    Äänestä

  • EI MINUA, vaan kirjoitti:

    sinua näyttää .........! Hehee.

    Avaus vaikutti vajaaälyisen tekemältä, samoin noi pari kommenttia tuossa edellä. Avohoito on huono asia nettipalstoille.

    Äänestä

Ei voisi vähempää kiinnostaa

Äänestä

Ei se Maddekaan juuri jääkaapista eroa, vaikka viimeistään puolen vuoden päästä siitä jenkistä.

Äänestä

Harvoinpa sitä sossuelättien häitä näytetään ihan televisiossa.

Äänestä

Minun Gay radarini piippaili varoitusääniä ainakin puolivaativaan sävyyn aina kun Chrissin naama ja elkeet näkyi telkkarissa.
Noin kova kyynelehtijä ja tyttömäinen elehtijä ei millään ole lähellekään 100%:sti streitti, vaan raakaa homogeenia on Chrisulla Dnassa varmana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puolikaljun kirjoitti:

ylipainoisen jenkin kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu