Danske Bankin "ylimääräiset" veloitukset

Onko muilla lähtenyt nyt touko-kesäkuussa ylimääräisiä palvelu-, vakuutus-, tms. maksuja tililtä? Rahat on kyllä palautettu, kun pankkiin on laittanut viestiä. Liekö virhe jossain pankin automaattiveloituksissa, näitä on nyt tullut muutamia vastaan. Tarkistakaa ihmiset Danske Bankin veloitukset!
2155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jep, sama kokemus täälläkin. Danske Bank, tuo entinen Sampo/Leonia/Postipankki/Postisäästöpankki, on nykyisin kyllä niin juutalainen pankki kuin voi olla :-).

Äänestä

on kämmännyt. Eli naputellut väärin. Nykymeininkiä - tehdään kaikki vähän sinne päin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Roope A. kirjoitti:

Onko muilla lähtenyt nyt touko-kesäkuussa ylimääräisiä palvelu-, vakuutus-, tms. maksuja tililtä? Rahat on kyllä palautettu, kun pankkiin on laittanut viestiä. Liekö virhe jossain pankin automaattiveloituksissa, näitä on nyt tullut muutamia vastaan. Tarkistakaa ihmiset Danske Bankin veloitukset!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu