Milloin Olympian kuntosali aukeaa uudelleen?

turhautunut8383

Onko kellään tietoa, milloin Olympianissa pääsee taas treenaamaan?

27

1897

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mä564

      onko jo tietoa tuohon edekkiseen kysymykseen??

      • mä564

        siis edelliseen??


    • KKk

      Itse sain vastauksen tiedusteluihin 4.6., että toiminta on loppunut ja kalusteet myynnissä :(

    • Entinen asiakas

      Voi helvetti.. Niin paljon erilaisia huhuja kun tuosta liikkui. Toivottavasti nyt olis kuitenkin joku innokas yrittäjä tulossa tuohon.

    • patelus1

      myönnettäköön että olynpian ei pitänyt itsestään meteliä koska nummelassa 10v. asuneet eivät olleet edes tietoisia moisen salin olemassaolosta ja lisäksi tuo ryhmäliikunnan totaalinen puuttuminen ja siitä erikseen veloittaminen ja tuntien minimimäärä osallistujissa kuten tankotanssi aiheutti paljon peruutuksia ja täten turhautumista asiakkaiden suhteen.

      mutta myös lohja/nummela alueen "asiakaskunta" mielen vaihtelevuus on omaa luokkaansa ja kun massaa ko. paikkakunnilla ei ole tarpeeksi on ymmärrettävää että toiminta ei kannata...en usko että yrittäjää löytyy helposti..itsellänikin olisi valmiina ryhmäliikuntaohjaajat ,tankotanssia myöden sekä personal trainereita tiedossa mutta onko alueen asukkailla halua satsata ajallisesti ja taloudellisesti, samoilla hinnoilla kuten esim. espoossa tai hgissä? olympian tila laitteineen on jopa huomattavasti paremmin kuin moni stadin vanhoissa rakennuksissa olevat salit ja kulut ovat samaa luokkaa kuin hgissä jossa ihan toinen tilanne asiakas massan suhteen..heti en uskaltaisi nimeä pistää alle papereihin...

    • jonpp

      valot siel on ainakin päällä jokapäivä ja kaikki laitteet samoilla paikoilla .

    • setämies123123

      Tjoo samaa oon ite ihmetelly, että miksi laitteet on paikoillaan ja valot päällä kun aina välillä ajelen ohi katsoen, josko joku ois ottanu tilan haltuunsa ja pistäny salin pystyyn kunnon laitteilla.

      • Lars

        Mikä on osoute, jossa Olympian sijaitsee"


    • tessa345

      Sähkötie, kunnantalon vieressä. Mut siihen on vissiin muuttamassa Kenttälän autokorjaamo- vai olenko ymmärtänyt oikein???

    • Myynnissä?

      Tän päivän Hesarissa konkurssipesän myynti-ilmoitus

    • Korjaamossa

      Kenttälän autokorjaamo rakentaa ihan uutta pytinkiä siihen viereen.

    • Reiska2

      Onko myyty jo ???
      Näkyykö missään sitä konkurssipesän myynti ilmoitusta netistä...
      Valot päällä ja kuntolaitteet paikoillaan vielä .

    • kukkuu1

      Täälläkin yksi ihmettelijä.. Valot päällä iltaisin, kun välillä olen kävässy katsomassa, että onko tullut mitään eloa puljuun. Noin reilun kuukauden ehdin treenata kyseisessä salissa ja sitten vain txt-viestillä ilmoittivat lopettavansa. Ei ollut mikään kiva ylläri ja varsinkaan kun omistajat eivät mitään viittineet asiasta mainita, vaikka esim. saliohjelmaa suunnittelivat mulle.

      Oli Vihdin paras sali; valoisa, hyvät laitteet, ilmastointi loistava ja muutenkin erittäin viihtyisä paikka.

    • Treeniäija

      >Oli Vihdin paras sali; valoisa, hyvät laitteet, ilmastointi loistava >ja muutenkin erittäin viihtyisä paikka.

      -Samaa mieltä. Todella harmi kun meni nurin. Ehdin treenata reilun vuoden verran.

    • Entinen asiakas

      Huhua kuulin että olis myyty ja oli tarkoitus avata ihan tässä alkuvuodesta. En sitten tiedä pitääkö paikkansa. Jos avautuu niin todennäköisesti siirryn takaisin Olympianiin heti kun mahdollista. Toivottavasti muistavat nyt markkinoida kunnolla..

    • maako

      Etkai vain huijjaa:) Oli kyllä paras sali koskaan! :0) Tarkoitus oli jo siirtyä kauemmaksi nummelasta salille, mutta jos tuo tosiaan lähiaikoina avataan niin ei epäilystäkään missä tulevaisuudessa jumppaan. Penkkejä riittämiin, kyykkyhäkki, hyvät jalkalaitteet, avarat ja tyylikkäät tilat, mainiot pukuhuoneet ja hyvät venyttelytilat. Nykyisellä salilla tuppaa jäämään venyttelyt vähiin, kun erillistä tilaa ei ole.

      Top5 sisään menee tämä sali suomessa. Sijainnin vuoksi pitäisi vaan saada hyvin markkinoitua.

    • mieisse

      Mää ainaki buukkaan heti kaksi asiakasta!

    • Pärkele

      Veikkaanpa että moni erään b:llä alkavan firman asiakas siirtynee Olympianiin moni muunkin. Mikäli siis tälläinen iloinen tapahtuman toteutuisi että Olympian avautuisi uudelleen. Kaiholle muistellen viime vuotta..
      Muutenkin vois olla hyvä sauma tässä kevään/alkukesän aikaan avata.. rasittavia tälläset huhut kun ei niistä voi koskaan tietää pitääkö ne paikkansa vaiko ei..

    • kimmopimmo
      • Entinen asiakas

        Oma treeni Nummelassa loppui Olympianin konkurssiin, oli pakko alkaa treenata työpaikan huonolla ja pienellä salilla Helsingissä. Muut Nummelan salit ei vaan kiinnosta. Kaikkea on kokeiltu.

        Itselle kuntosalin tilojen viihtyisyys (väljyys, luonnon valo, pukukopit) on yhtä tärkeää kuin laitteiden taso. Kaikissa näissä Olympian oli aivan ylivoimainen esim. erääseen Osuuspankin talon yritykseen verrattuna.


    • ent asiakas

      joo sinne meni kuntolaitteet :(
      tietääkö joku et tuleeko tilalle joku muu yrittämään kuntosalia vai tuleeko
      tästäkin joku autokorjaamo tai vastaava???

      • Murmeli

        Balanssi muuttaa tiloihin tämän kuun aikana.


      • Piippola
        Murmeli kirjoitti:

        Balanssi muuttaa tiloihin tämän kuun aikana.

        Hähhäh. Siitäpä sai nimimerkki Pärkele nokkiinsa.


      • Pärkele
        Piippola kirjoitti:

        Hähhäh. Siitäpä sai nimimerkki Pärkele nokkiinsa.

        Tämä oli joka tapauksessaminullekkin ihan hyvä uutinen. :) Ei haittaa vaikka onkin balanssi kyseessä. Tilaa ainakin on reippaasti.

        Mielenkiinnolla odotan avajaisia ja sitä onko vanhoja laitteita jätetty paikalle vai miten hommat on hoidettu. Vapaiden painojen puoli kiinnostaa eniten.


      • Ysldfj
        Pärkele kirjoitti:

        Tämä oli joka tapauksessaminullekkin ihan hyvä uutinen. :) Ei haittaa vaikka onkin balanssi kyseessä. Tilaa ainakin on reippaasti.

        Mielenkiinnolla odotan avajaisia ja sitä onko vanhoja laitteita jätetty paikalle vai miten hommat on hoidettu. Vapaiden painojen puoli kiinnostaa eniten.

        >Balanssi muuttaa tiloihin

        Paras uutinen pitkään aikaan. Täytyy harkita kortin ostoa kesäloman jälkeen jos huhu pitää paikkansa.


    • Murmeli

      Keilahalli laajentaa toimintaansa Balanssin vanhoihin tiloihin eli jatkossa siellä keilahallin pyörittämänä kuntosali ja ryhmäliikuntaa...

      Balanssi aloittaa uusissa tiloissa pe 14.3.

      • mieisse

        Samaa kuulin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      67
      1891
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      54
      1186
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1157
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1117
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1039
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      990
    7. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      955
    8. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      952
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      120
      928
    10. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      92
      921
    Aihe