E. Seppänen äänesti NIINISTÖÄ, presidentin vaaleissa. Kyllä muuten äänestin minäkin, vaikka kannatan vasemmistoliittoa.
E. Seppänen äänesti NIINISTÖÄ!!!
1
166
Vastaukset
- Koroljov
Esko Seppänen äänesti Niinistöä vaalien TOISELLA kierroksella, kun vastaehdokas oli Pekka Haavisto. Ja hänellä oli siihen hyvät perustelut:
"Seppäsen mukaan Niinistö on kokenut, itsenäinen ja riippumaton nimenomaan omasta puolueestaan kokoomuksesta. Seppänen sanoo olleensa Niinistön kanssa jo parin vuoden ajan samaa mieltä eurokriisin hallinnasta. Hän ei myöskään pidä Niinistöä Nato- eikä EU-haukkana."
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2728548/seppanen-aanestaa-nyt-niinistoa
Erittäin tärkeä seikka Suomen kansallisten etujen näkökulmasta on se, että Sauli Niinistöllä on Venäjään ja sen johtoon realistinen asenne, kun taas Haavisto on puheissaan puuttunut Venäjän sisäisiin asioihin ja pyrkinyt mestaroimaan Venäjää. Haavisto on osoittanut sympatiaansa länsimaiden tukemille subversiivisille voimille, jotka pyrkivät kumoamaan Venäjän nykyhallinnon. Haaviston vihreä puolue on Suomen puolueista kenties kaikkein Venäjä-vastaisin. Suomen Venäjän-suhteiden hoitajaksi ääriliberaali ja julkihomoseksuaali Haavisto olisi jo henkilönsä takia perin sopimaton.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492048Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3061749- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781203- 671160
- 251071
- 481017
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73966Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei23957