Minun kymmenien vuosien jäsenyys päättyi kun SF-CARAVAN pystynyt veloittamaan tililtäni suoraveloituksena jäsenmaksua . Vanha pankkien suomalainen suora päätyy EU-asetuksen mukaisesti viimeistään 31.1.2014.Tämän tilalle on tullut Suoramaksu johon kaikki pankit ovat jo siirtymässä. Suoramaksuna asiakaan pankkitiliä laskuttaja laskuttaa kuten ennenkin, joka ei aiheuta maksajalle mitään muutoksia.
Jäsenmaksun veloitus suoraveloituksena ei liitolta onnistu
ihmettelevä vanhus
396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minä taas jätän syömättä kun kulmakauppa ei voi suoraveloittaa minua kun teen ruokaostokset. Hyvä puoli on että laihtuu.
Eipä se ole onnistunut muiltakaan yrityksiltä. Soitettuani muutamaan paikkaan kertoivat, että laskut ovat nyt kuukauden verran normaaleja ja sitten pystytään ottamaan käyttöön suoramasku, joka korvaa suoraveloituksen.
Minä maksan aina rahalla.