250e vippi 14 päivälle takaisin maksettava 295 e juuri tulleen lakimuutoksen mukaan tuon ei pitäisi olla mahdollista mutta tässä Vippi24.fi firmassa se on koska siellä vaaditaan takaajaa lainalle korko kulut olivat 3.95e ja loput takaus kuluja Virolaiselta yhteistyökumppanilta Silmät auki sanoi hauki .
vippi24.fi ja ISO PORSAAN REIKÄ .
Tutkija,.
9503
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Taas köyhiä kusetetaan oikein olan takaa .
Onko lainvalmistelijat pelkkiä juoksupoikia ? Tämän perusteella näyttää taas siltä mistä niille oikein maksetaan .
istuu hallituksessa niin se juoksupoikana oleminen selviää aika nopeasti.
He jotka joutuvat ottamaan näitä yli kalliita pikavippejä ovat muutenkin köyhiä eikä heillä ole mahdollisuutta hankkia takaajaa lähiympäristöstä . Olen täysin sitä mieltä että maailma on vaarallisempi paikka jos emme suostu huolehtimaan köyhistä ja hieman paranna heidän olosuhteitaan .
Jos Asuntolainalle joutuisi hankkimaan saman prosentuaalisen takauksen niin asuntojen hinnat eivät olisi nousseet 20 vuodessa näin paljon .
Mutta jos on takaaja, siis vaikka äitikulta, niin laina maksaa sen 3,95€ korkoa, niin eikö se ole ihan OK!
minulla on salattu puhelinliittymä, joten mistä helvetistä ko paska sai numeroni?
Tekisi mieli tehdä rikosilmoitus välittömästi koska takuulla eivät ole laillisesti numeroani saaneet selville.
Minä pystyisin tuplaamaan rahasi lyhyessä ajassa laillisesti, jos saisin 25% voitosta. Persaukisen varoja on tietysti vaikea enää tuplailla, joten joku pääoma siis vaaditaan, eli ei kannattaisi ihan sippiin elellä ja vippifirmojen armoille.
Koska haluat 150.000e? Tuplaat sen, ja saat pitää 32.500e. Minulle tilität sitten 257.500e.