transit 2,5 diisselin piristys

Terve!
Saako millään piristettyä transitin 2,5 litrasta dieseliä, ettei tarvitse ostaa teidentukko-tarraa?
3825
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Uusimmat koneet voi lastuttaa ja vanhemmissa käytetään pumppu vaikkapa Mynä-Dieselissä tai vastaavassa firmassa, jossa siihen laitetaan isommat elementit ym..

Äänestä

ei turbo?
minkä ikäinen? alakierrosvääntöä saat ainakin rutkasti lisää kun laitat sinne koneen hanttarin puolen takakulmassa olevaan saasteventtiiliin sokean laipan väliin. alipaineletkujen irrotus ajaa melkein saman asian mut joudut putsaamaan katsastukseen koko venttiilin, nyt riittää letkun puhdistus.
pumpun ja suuttimien tarkistus ei varmasti todellakaan vähennä tehoa,mut ton laipan vaikutus kannattaa koittaa

Äänestä

Vie rotiskosi suoraan hajottamolle, etköhän saa sen verran rahaa, että pääset kotiin äitin kainaloon itkua tuhertamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokke kirjoitti:

Terve!
Saako millään piristettyä transitin 2,5 litrasta dieseliä, ettei tarvitse ostaa teidentukko-tarraa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu