Jalasjärvellä 1 v. maksuaikaa!

http://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/jalasjarvella-vain-vuosi-maksuaikaa-1.1410966

35 miljoonaa pitää pulittaa ja pian ..eka erä marraskuussa.

Nyt nopeasti Mari Kiviniemi synnyinkuntansa asialle!
351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Keskustapuolueen Valtion tukiaisiin ja toisten kasaamilla tienesteillä ja lompakoilla koinimiseen keskittyvä politiikka näyttää täydellisesti voimansa ja kykynsä juuri Jalasjärvellä.

Jalasjärveä kepulaisempaa kuntaa saa Suomesta hakemalla hakea.

Siksi Jalasjärvi menee talouksinensa viemäriin, niinkuin koko Keskustalainen talouspoliittinen linjakin.

Äänestä

Paljonkos Kreikalla on aikaa?

Äänestä

Riippuu ihan siitä miten ymmärtäväinen ja sosialistinen mieli Kataisella on.

Jos Katainen aina vaan näkee "euroalueen vakauden" pelastamisen olevan minkä rahsumman arvoinen tahansa, niin Kreikalla tulee olemaan maksamisen ja elinaikaa vaikka kuinka paljon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hävis Amanda kirjoitti:

http://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/jalasjarvella-vain-vuosi-maksuaikaa-1.1410966

35 miljoonaa pitää pulittaa ja pian ..eka erä marraskuussa.

Nyt nopeasti Mari Kiviniemi synnyinkuntansa asialle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu