Presidentti Niinistö päästi suustaan taas suuren sammakon, että Suomi pitäisi liittää NATOon kybersodankäynnin vuoksi, vaikka USA ja NATO ovat senkin sodan häviämässä Kiinalle ja Venäjälle, jopa Iranille.
Obama oli juuri Kiinassa asti anomassa, ettei Kiinasta tehtäisi kyberhyökkäyksiä USA:han, kun ne ovat tehneet USA:n armeijan ja NATOn nettisivut sekä verkkotoiminnot haavoittuviksi ja kun hakkerit ovat lamauttaneet USA:n ja NATOn hävittäjien, pommikoneiden, tankkauskoneiden, kuljetuskoneiden, helikopterien, miehittämättömien lennokkien tutka-ohjausjärjestelmät.
Obama oli juuri Kiinassa asti anomassa, ettei Kiinasta tehtäisi kyberhyökkäyksiä USA:han, kun ne ovat tehneet USA:n armeijan ja NATOn nettisivut sekä verkkotoiminnot haavoittuviksi ja kun hakkerit ovat lamauttaneet USA:n ja NATOn hävittäjien, pommikoneiden, tankkauskoneiden, kuljetuskoneiden, helikopterien, miehittämättömien lennokkien tutka-ohjausjärjestelmät.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Niinistö on sen verran kaksinaamainen presidentti, että kansalaisena on aika vaikeata luottaa siihen tällä hetkellä.
Tuokin Kultarantaan kutsuttu eliittiväestä koostuva 100 "aivoriihiporukka" oli paikalla valmistelemassa sitä että Suomi ujutetaan jonkin konkelon kautta NATO-sotajoukkoihin mukaan.
Saamme kohta ilmapuolustaa vanhoilla ja varaosapulasta kärsivilä Horneteillamme Viron ja Latviankin ilmatilat. Pahaa pelkään että Sauli Niinistöllä ei ole tässä NATO-asiassa lainkaan avoimet kortit käsissä. Jotakin kieroa on tekeillä taustalla.
Olet vainoharhainen luuni tai sitten olet perinyt aimo annoksen punageenejä terästettynä kolmen sukopolven verran kommunismi skeidaa.
Taitaa olla ketunhäntä kainalossa ( ainakin joskus )
No kainalo onkin ainoa paikka minne niin velton hännä saakin laitettua...
Jenni on laihtunut vielä entisestäänkin. Ei taida vanha isäntä jaksaa laittaa enää lainkaan siementä vakoon.
Eikä Lipposen nuori Päivi-vaimokaan sano mitään Natosta. Eikö Paavo anna ohjeita siitä, mennäänkö Natoon vai ei. Paavohan teki salaisia vierailuja Valkoiseentaloon. Hän tietää kaiken, salaa!
Eikö eduskunta ja hallitus voi mitenkään estää Niinistö liittämästä Suomea Natoon? Onko presidentillä nykyää yksinvaltius?
"että Suomi pitäisi liittää"
taidat itse olla oikea satusetä kun menet muuttelemaan Herra Presidentin puheita.
Olisikohan aika katsoa peiliin ja kysyä itseltä, onko minulla tunneperäiset syyt tähän käytökseen?
Niinistö ei vaan miklään saa Suomen kansaa Nato-myönteiseksi.
Olisko ideaa, jos Niinistö ja Jenni alkaisivat yhdessä Olet hullun kanssa propagoimaan, että naisille on kaikenlaisia aktiviteetteja Natossa. Suomi voisi alkaa vetämään naisten runoiltoja.
Eikö se riitä kun Haloska on vienyt maailmalle 12 vuotta pedofiilian ilosanomaa!
http://gaytoday.badpuppy.com/garchive/world/020800wo.htm
-
aina supomen täytyy olla jokapaikassa.jos ei vapaaehtoisesti niin sitten eu sanoopakko muuten oootte pulassa ja yksi .
kertokaa !
mitä se maksaa suomenkansalle?
mitä se käytännössä on
tuleeko usa suomenjoka kentälle lennokilla
ja mitkä sotkut tuottaa luonnolle
paljon puhutaan tyhjää ..
mutta vastauksia ei kuulu.
Oliko Niinistö ihan ite keksinyt, että yritetään natottaa meidät Nato-nettihöpöllä vai syöttikö sen Niinistölle joku sen natotusneuvonantaja.
Yrittääköhän Niinistö tai Salolainen, että jos liitytään Natoon niin saadaan parempia hampurilaispaikkoja ja hampurilaisia.