VAROKAA tupperware-tuotteita

Tupperware mainostaa tuotteitaan kauheella huudolla , että tuotteilla olisi jopa takuu.
Mutta käy niin kuin meille ,että kun tuote hajosi ja vietiin takuuseen.
Tuotehan ei kuulunut takuun piiriin.....
61601
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tupperware tuotteet ovat muutenkin ylihinnoiteltuja siis unohtakaa moista potaskaa heti,,totelkaa minua,,minä tiedän

Äänestä

Tottahan toki tuotteila on elinikäinen takuu. Kun tuote rikkoutuu sen elinikä loppuu. Joten on luonnollista että myös TAKUU loppuu.

Äänestä

Kyllä sillä takuu on, elinikäinen onkin, mutta käyttäjä onkin jo kuollut henkisesti eli elinikäinen takuu on rauennut.

Olit kuulemma vienyt Ortexin kipon ja selittänyt 'rooman rauniot' vilkkuen jotain käsittämätöntä.

Äänestä

Mulla hajosi tupperin mikroastiasta sellainen ulosvedettävä nuppi, ja uuden sain kun esittelijälle astian mukaan annoin, kestikin vain pari viikkoa. Sen sijaan kaverini oli hautonut jotain homeista kuukausikaupalla jääkaapin nurkassa ja olisikin ollut älytöntä, jos tupperit olisivat hänelle uuden kulhon itseaiheutettujen homeläikkien vuoksi antanut. Ihmiset on vaan niin yksinkertaisia, etteivät ne viitsi laatukamojen käyttöohjeita noudattaa. Eihän kukaan esim. vaadi auton valmistajaa takuuseen, jos itse tahallaan ajaa päin puuta ja kaara hajoaa. Haloo!

Äänestä
  • Tuotteilla on elinikäinen takuu materiaali ja valmistusvirheille. Mikä ei kata jos esim. pudotat astian ja se halkeaa.

    Äänestä

  • TW-esittelijä kirjoitti:

    Tuotteilla on elinikäinen takuu materiaali ja valmistusvirheille. Mikä ei kata jos esim. pudotat astian ja se halkeaa.

    Palautuksena meni lasten vippamuki . josta oli suukappale pureskeltu.....eli tuote hajosi ihan sille tuotteelle tarkoitetussa tilanteessa.
    Toinen oli lasten auto joka ei kestänyt sitten mitään.
    Tuotteet on selkeästi ylihinnoiteltu LAATUUN nähden.
    Ja eihän tuotteita normaalissa kaupassa ole , ilmeisesti juuri laatuongelmien takia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


zetrox kirjoitti:

Tupperware mainostaa tuotteitaan kauheella huudolla , että tuotteilla olisi jopa takuu.
Mutta käy niin kuin meille ,että kun tuote hajosi ja vietiin takuuseen.
Tuotehan ei kuulunut takuun piiriin.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu