Sillä vuokrafirmat ovat loisia joiden toiminta perustuu pelkkään loisimiseen sekä se edistää epätervettä kilpailua ja harmaata taloutta.
Ei ole mitään pekkaspäivärahoja/lounareita/työvaatteita&työkaluja&autoa/ olet kuin alipalkattu orja ja kaikki on sun syytäs!
Ei ole mitään pekkaspäivärahoja/lounareita/työvaatteita&työkaluja&autoa/ olet kuin alipalkattu orja ja kaikki on sun syytäs!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei niille tulla tekemään mitään niin kauan kun rosvohallitus on vallassa. Täysiä riistofirmojahan nuo on, tanssivat työttömien haudoilla.
Hyvä että oikeistopellet voidaan äänestää pois vallankahvasta.
Siinäpähän ulisevat kohta oppositiossa kaikkine tasavero haaveineensa.
onko näin että jopa pekkaspäivät ynnä muu jää pois.
taas yksi korppikotka lauma hyötyy työtömistä.
Mitäs roikutte reppufirmojen listoilla! Perustakaa oma firma ja palkatkaa sinne muutama työtön. Rikastutte nopeasti. Jopa oman reppufirman perustaminen tuo rahaa taskuun. Pikku-merkonomin voi palkata paperihommiin siksi aikaa, kun itse on lomilla ja pekkasvapailla.
Tosi helppoa perustaa oma firma!
Ok lainaa milli ja tule takaamaan mulle laina.