Ei ehdolla mihinkään merkittävään asemaan?
http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/perussuomalaiset-odottavat-soinin-ilmoitusta-ja-riitelevat-puoluesihteerista
http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/perussuomalaiset-odottavat-soinin-ilmoitusta-ja-riitelevat-puoluesihteerista
Vastaukset 4
Vanhimmat
Se on hyvä vaan. Aina kun Halla-ho esiintyy julkisesti ja punastelee tulee sellainen olo, että oltaisiin taas oltu luvattomilla teillä. Ja siitä uskottavuus todella kärsii.
Äänivyöry Halla-Aho on tärkeä mies Soinin suunitelmissa ja tulevissa koitoksissa kotimaassa.
Käytännössä kun Soini lähtee EU:n taatusti, niin kapulan saa Jussi Niinistö joka johtaa perussuomalaiset 2015 eduskuntavaalien voittoon, siis Jussista pääministeri ja Halla-Aho jälleen kerran ääniharavana saa valita minkä ministerinpostin hän haluaa.
Soini taasen kansainvälisenä Eu-kriitikkona valvoo euroopanpoikien koplauksia ja jytkyttää rosvot pihalle EU:sta.
Ja Potkukelkka pääsee julkisten vessain ministeriksi !!! Se tulee olemaan onnen aikaa.
Vai että Soini jytkyttää rosvot pihalle EU:sta. Kaikkea sitä oksennellaankin. Muistutettakoon nyt että Espoon tekninen johtaja sai tuomion lahjusten ottamisesta mutta Espoon kaupunginvaltuuston puheenjohtajalle Soinille kyseinen herra voi silti jatkaa virassaan.
Että sellaisia rötösherrojen jahtaajia....