"Hmmm...oliko se 1906. Vai 1916? Ihan kamala kysymys. Minulta on jäänyt Suomen historian tuntemus vähän vähemmälle, kun ei siihen etiopialaisessa koulussa niin keskitytty".
http://static.iltalehti.fi/viihde/hintsa_etu2606lk_vi.jpg
Mutta enkö ookin nätti tyttö ? Näillä avuilla pääsen vielä pitkälle, vaikka kokoomuksen kansanedustajaksi.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2013062617195604_vi.shtml
http://static.iltalehti.fi/viihde/hintsa_etu2606lk_vi.jpg
Mutta enkö ookin nätti tyttö ? Näillä avuilla pääsen vielä pitkälle, vaikka kokoomuksen kansanedustajaksi.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2013062617195604_vi.shtml
Vastaukset 4
Vanhimmat
Missien vuosikurssit ne vaan paranee kerta kerralta, Lotan 2-arvaus sentään menee jo sinne suunnille.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288334655787.html
Minun suosikkimissini Satu Tuomisto on ihan kamalan söpön näköinen, mutta on sen tummassa päässä aika lailla tyhjää ilmaa.
"Minun suosikkimissini Satu Tuomisto on ihan kamalan söpön näköinen, mutta on sen tummassa päässä aika lailla tyhjää ilmaa."
Biologisessa mielessä nuorten naisten tärkein pää ei olekaan yläpää.
No jaa.. Mitä sillä tiedolla enää tekee kun se itsenäisyyskin on jo mennyttä kalua. EU:n torppareita ollaan.
" EU:n torppareita ollaan. "
Näin on käymässä, ja muutoksia tulee nopeasti, alle vuoden sisään. Euroopan ylivelkaantuneiden maiden velkojen jakaminen kaikkien kesken, myös Suomen päälle tullaan toteuttamaan.
»»"Saksan mukaan pankkiunioni tulee toteutuakseen
tarvitsemaan EU:n perussopimuksen uudistamisen. "»»
http://www.taloussanomat.fi/politiikka/2013/06/27/eun-rahaministerit-sopuun-pankkikriisien-hoidosta/20138964/12
Saksan syyskuisten vaalien jälkeen tapahtuva mainitun Perussopimuksen avaaminen on se tie.
Sitä kautta Suomen itsenäisyyden viemisen ja orjuuttaminen muiden käskyvallan alle ja muiden velkojen maksajaksi etenee.