Onko tässä esimakua Teuvon ensialbumilta?

5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kuudennen ison kolpakon jälkeen persu kuin persu on jo levylaulaja?

Äänestä

http://www.ess.fi/?article=419403

Kansanedustaja Teuvo Hakkarainen (ps.) julkaisee lokakuussa esikoissinglensä Huurteiset hulinat. Nimikkokappaleen on säveltänyt ja sanoittanut kansanedustajakollega Mikko Alatalo (kesk.).
Valmiina on myös ainakin toinen kappale, muusikko Mika Sundqvistin säveltämä ja sanoittama Sikahyvät bileet. Levyn julkaiseva ohjelmatoimisto ViihdeSallap ei kuitenkaan ole vielä päättänyt, milloin se julkaistaan.

- Ne oli tarkoitus julkaista jo. Mutta miten minä sen nyt nätisti sanoisin, Teuvo ei ollut harjoitellut tarpeeksi. Ei se sujunut ja se jäi sitten tekemättä. Olisi hieno uutinen, jos ne tehdään valmiiksi, sanoo Sundqvist.

Äänestä

Alppitorvisooloissa pieruhumppa parhaimmillaan?

Äänestä

Minusta Teuvo laulaa niin kuin suomalaisen tulee laulaakkin. Ei mitään renkutusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tulee menestys kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=cn0rFO2x828

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu