onko teidän mielestä oikein nuorta kohtaan

allerginen

Äiti otti kaksi kissaa, kun muutin iskälle,vaikka tiesi että viettäisin viikonloput hänen luonaan ja tulisin katsomaan pikkuveljeä. Olen allerginen kissoille ja niiden lähellä alkaa heti silmät vuotaa ja hengitys muuttuu HYVIN raskaaksi. Tuntuu kuin koko elämäni ajan äiti olisi vain odottanut hetkeä jona lähden ja annan äidin toteuttaa unelmaansa kissojen parissa. Tunnen itseni taakaksi.

Niin kertokaa tekisittekö itse lapsellenne noin? Olen muuten 15v

3

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 13+tohtori+13

      Äitisi on aivan oikeassa. Kissa-allergia paranee siedätyshoidolla. Hanki myös isäsi luokse pari kissaa.

    • shddjhsdfdfhjg

      Ei ole oikein tehdä noin lapselleen. Siedätyshoitoa ei tehdä koskaan noin. Mitäs jos et enää mene äidillesi kuin käymään? Olethan jo tarpeeksi vanha päättääksesi itse. Vaihtoehtoisesti mene lääkäriin, jotta saat sellaisen lääkityksen että voit olla äidilläsi.

      • 13+tohtori+13

        Siedätyshoito toimii juuri noin. Alussa voi olla oireita, mutta ne häviävät vähitellen, kun altistusta on koko ajan. Siksi myös isän luona pitäisi nyt olla kissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      3255
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      118
      1302
    3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1235
    4. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      1011
    5. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      71
      1008
    6. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      183
      972
    7. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      947
    8. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      38
      911
    9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      66
      890
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      77
      827
    Aihe