onko teidän mielestä oikein nuorta kohtaan

allerginen

Äiti otti kaksi kissaa, kun muutin iskälle,vaikka tiesi että viettäisin viikonloput hänen luonaan ja tulisin katsomaan pikkuveljeä. Olen allerginen kissoille ja niiden lähellä alkaa heti silmät vuotaa ja hengitys muuttuu HYVIN raskaaksi. Tuntuu kuin koko elämäni ajan äiti olisi vain odottanut hetkeä jona lähden ja annan äidin toteuttaa unelmaansa kissojen parissa. Tunnen itseni taakaksi.

Niin kertokaa tekisittekö itse lapsellenne noin? Olen muuten 15v

3

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 13+tohtori+13

      Äitisi on aivan oikeassa. Kissa-allergia paranee siedätyshoidolla. Hanki myös isäsi luokse pari kissaa.

    • shddjhsdfdfhjg

      Ei ole oikein tehdä noin lapselleen. Siedätyshoitoa ei tehdä koskaan noin. Mitäs jos et enää mene äidillesi kuin käymään? Olethan jo tarpeeksi vanha päättääksesi itse. Vaihtoehtoisesti mene lääkäriin, jotta saat sellaisen lääkityksen että voit olla äidilläsi.

      • 13+tohtori+13

        Siedätyshoito toimii juuri noin. Alussa voi olla oireita, mutta ne häviävät vähitellen, kun altistusta on koko ajan. Siksi myös isän luona pitäisi nyt olla kissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      72
      2800
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2338
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2198
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2075
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1504
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1439
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      79
      1193
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1080
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1077
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1034
    Aihe