tolaltaan. "tuunko mä sinne ja painan sua persseeseen? Painanko mä poikaaskin persseeseen? Voisin mä painaa äitiäski persseeseen. Mä soitan tuotantopäällikölle ja se antaa sulle potkut, ja sitten me molemmat painetaan sua persseeseen. Sä oot mielisairas ja me hommataan sut laitokseen jossa painetaan sua persseeseen. Ihan kohta tuun painaan sua persseeseen. Persseeseen. Persseeseen. PERSSEESEEN"... (tms)
Katsojat näkivät vain juontajan vastaukset ja hermostumisen.
Esiin nousee kysymys:
Oliko ohjaaja humalassa? Huumeissa? Hullu? Vai mistä kenkä puristi?
Katsojat näkivät vain juontajan vastaukset ja hermostumisen.
Esiin nousee kysymys:
Oliko ohjaaja humalassa? Huumeissa? Hullu? Vai mistä kenkä puristi?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Saiko joku asiaa videolla saakka tallentumaan?
´´Oliko ohjaaja humalassa? Huumeissa? Hullu? Vai mistä kenkä puristi?´´
Tony Hällfors nyt vaan on päästään sekasin ollu pidemmän aikaa. toivottavasti mies nyt vihdoin saa tarvitsemansa avun!
Olisiko ainesta yhtä legendaarikseksi?
http://www.youtube.com/watch?v=rJrEe8_gi64
Ainakin joku Elisa-Laajakaista-TV -palvelun tilaaja pystynee kaivelemaan tuon ohjelman jostakin nauhoituksista.
Olen ymmärtäny tettä nämä nettitelkkarit nauhoittaa koko ajan, kaikkia kanavia. Ja TV-palvelun tilaaja voi käydä katsomassa vaikka eilistä JIM-kanavan sekoilua.
Harvahan noita telkakrin pelejä ym. muuten digiboksillensa tallentelee.
Enpä tiedä. Enollani oli 90-luvulla pakkomielle nauhoittaa kaikkia kanavia yhtäaikaa vhs-kasetille. Seudulla näkyi neljä kanavaa ja neljä vastaanotinta videoineen nauhoitti yötä päivää. Eno keräsi tallenteet vintille tarkkaan järjestykseen, merkitsi tussilla mitä missäkin kasetissa oli päivämäärineen ja kellonaikoineen. Koskaan hän ei videoita katsonut mutta kaikki piti nauhoittaa.
Tää olikin JIM-kanavan itse kehittämä passka-juttu.
http://www.stara.fi/2013/07/04/pelijuontajan-sekoilu-olikin-suunniteltu/
Telkkarissa raivoava hullu ämmä kuuluu pelin formaattiin.
Hyi helvatta, en pelaa tämmöistä. Olis nyt näyttänyt muija lohenpunaista hiukan taikka pikkaisen nänniä edes. Diggaisin heti kybällä.
No imbesillit voisivat sitten sanan "perse" kirjoittaa edes yhdellä s- kirjaimella. Näitä on näitä suoleen tunkijajuttu- sekopäitä ollut tässä Suomi24:kin erittäin aktiivisena seksuaalisten vihakirjoitustensa kanssa ( enkä puhu homoseksuaaleista tai ainakaan mistään ihmisistä), eli luultavasti sen ajan kun ne mielenterveysongelmiaset ei anaalisseksuaalisia seksuaalisesti ahdistelelvia vihajuttujaan kirjoittele telkkarin palstoille,silloin sellaiset vainoaa tällaisia keskustelupalstoja, kuin tää Suomi24. Tätä missä ei ole sananvapautta.
Olisin minäkin usemman kuin kymmenen kertaa, jos olisin ollut erittäin vihainen, voinut kävellä tää koneeni kädessäni vaikka suoraan poliisiasemalle siitä, että ilmeiseltä tekstuaaliselta sisällöltä miespuoliset ihmiset, hörhöparat, haluaa kirjoitella mulle ahdistelukommentteja anaaliseksistä kun kirjoittelen tässa Suomi24a vaikkapa yhteiskunnallisista aiheista; jotkut homoseksuaalien vihaajat mitä ne lie, mutta en ole viitsinyt, koska mielisairaus on mielisairaus. Laitonta toki.
Minä säälin niitä, jotka noita telkkarin chatteja tai peliohjelmia juontaa. Ei niihin ota kukaan osaa, eikä nistä ole kukaan kiinnostunut eikä niiden juontajien asema ole kadehdittava, kun huijausta kaikki tyynni ja mulla ainakaan ei edes näy mikään Jim-kanava. Rohkeita tyyppejä ne toki, kun ainakin takavuosina ne altisti koko omat persoonallisuutensa sille mainosmöykälle, ne jotkut, tyyliin että hei olen xx ja minä olen nyt kasvo tälle, että sulta kerättäis ninku rahaa.
Niitä on paljon, niitä yksinäisiä mielisairaita, joiden ainoat ns. "ystävät" ovat jotkut telkkarin chattijuontajat, millaisten asioiden ympärillä niiden parkojen koko älyllinen elämänymmärryskin kai sitten pyörii. Itse en ikinä haluaisi mihinkään julkiseen hommaan: nykynettiaikana tulisi hulluksi sellaisesta, olen liian herkka ainakin minä sellaiseen. Voisin kirjoittaa kirjan tai tehdä väikkärin tai olla vaikka kaupan kassallakin töissä, jos niikseen tulisi, mutta en ikinä missään työssä, missä pitäisi olla niinkuin persoonana koko ajan.
Ja sananvapauden kapeus ihan oikeasti inhottaa minua tässä Suomi24:a: Millä oikeudella mun viestejä muokataan siten, että jo yhden kappaleen jälkeen joudun korjaamaan jonkun vainoajan viestiini muokkaamia kirjoitusvirheitä, ennen in viestini on edes palstalla? Ymmärtäisin sen sitten, jos olisin joku rikollinen,.mutta haloo tavallinen nimetön akateeminen pikkusen päälle kolmikymppinen nainen, jolla ei ole pakkomielteitä mihinkään aiheeseen keskustelemisen osalta.