kuittia? Ei ainakaan kampaamo marja-Liisa anna. Eikä siellä aina summaa lyödä edes kassakoneeseen. Oliskohan verottajalla hiukan aihetta puuttua asiaan?
Saako mistään Ikaalisten kampaajalta
verottaja hoi
2177
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ei kukaan parturi tai kampaaja tee mitään kuittia missään vaikka pyytäisikin ne vaan ilmoittaa jonkin kuvitteellisen summan verottajalle juu
Se kuvitteellinen summa on kuvitteellisen pieni. Verottaja ihmettelee vuodesta toiseen kuinka niin pienillä tuloilla voi ylipäätään elää. Erikseen verottaja ihmettelee, kuinka olemattomilla tuloilla voi kolmen vuoden välein vaihtaa Volvonsa uuteen.
Verottajan tiedusteluun kampaaja vastaa, että vanhasta sai melkein uuden hinnan vaihdossa.
Mikään ei muuten ole maailmassa helpompaa kuin miehen hiusten leikkaaminen. Tokmannilta ja muista halpakaupoista saa parillakymmenellä eurolla täydellisen parturisetin, jolla tukka lähtee ja vielä voi vähän taiteillakin, eikä maksa kahtakymppiä. Eri asia on se, paljonko ämmän pito kustantaa. Tiedän tiedän, kaiken se vie.