Seppo Lehto vaatii välitöntä Nato-jäsenyyttä

Seppo Lehto vaatii välitöntä Nato-jäsenyyttä

https://www.facebook.com/groups/371026846352654/

Jo vuodesta 1991 vaatimus on ollut julkinen

Seppo Lehto pro Nato

PS: Liity ryhmään ja levitä sanomaa
13234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kiitos

Pro Miehitettyjen alueidemme palautus

Veteraanit

Vain liittouma on faktaa

Äänestä

Samalla annamme miehittää koko maan, vieraalla sotaväellä !

Äänestä
  • "Samalla annamme miehittää koko maan, vieraalla sotaväellä !"

    HS 23.3.2014

    Tulisiko Suomeen Naton tukikohtia tai ydinaseita?

    Suomi ei saisi alueelleen Naton tukikohtia vaikka yrittäisi. Modernit asejärjestelmät ovat liikkuvia. Naton nykyiset jäsenmaat käyvät kovia kiistoja siitä, mitkä niistä saisivat edes jonkin Naton pysyvän laitoksen alueelleen. Puola on saanut erillisellä kahdenkeskisellä sopimuksella Yhdysvaltain sotilaskalustoa.
    Sama pätee pysyviin vieraisiin joukkoihin; niitä ei tarvita. Uusiin jäsenmaihin ei ole sijoitettu ydinaseita.
    Suomi joutuisi kuitenkin hyväksymään Naton doktriinin. Siihen kuuluu ydinpelote: Naton pelote perustuu viime kädessä Yhdysvaltain ydinaseisiin.

    Äänestä

  • Miehittäminen ja liittoutuminen on kaksi saamarin eri asiaa. Eihän tämä tietenkään sinulle ryssälle aukea, koska venäläisille liittoutuminen ja miehittäminen on synonyymi, mutta lännessä asia on aivan toisin. Syö saslikkia ja miehitä sinä vaan Krimiä siellä Pietarissa halvatunryssä!

    Äänestä

paskanjauhajat vaietkoon, maamme itäiset alueet ovat jo miehitettyinä.

Saksakaan ei Suomea miehittänyt vaan auttoi viime sodissa. Sama osa suotakoon uusiksi

Seppo Lehto pro Nato ;) Sieg Heil pölhökustaa kapiset komupenskat

Äänestä

homma nousuun .. ja putinistit nevan suistoon hukkumiskurssille

Äänestä

Haluatko Lehdon kaltaisen suomen? Natohörhöt marssivat Lehdon johdolla
jees.

Äänestä

Moro oheiseen tapaan Sinimustalle Liikkeellekin näkyvyyttä miehittäjä-Ryssän vastaisissa toimissa?

https://suur-suomi-ry.blogspot.com/

Katso ja jaa somessa?

Äänestä

Siksi siis Väyrynen haukkui tänään Alfalla Lehdon.

Äänestä

On muistettava ihan alkeimatematiikalla mitä seuraisi muulle Baltialle Viro Latvia Liettua Puola ilman Natojäsenyyttä. Se sama koitui jo Ukrainan kiroukseksi.

Moskovan oblastin laajamittainen hyökkäys laajeni 2014 itä-ukrainan ja Krimin lisäksi koko Ukrainaan kattavaksi haltuunottoyritykseksi. Avainseikat haltuun: Yläasteen lyhyt matikka riittää perusteisiin miksi Natojäsenyys. Ryssän massiivinen sotiminen 2014 vuodesta alkaen oli lähellä vuosi sitten ulottua koko Ukrainan haltuunottoon. #Ilman ns lännen eli USA:n Englannin Saksa Puolan tukea olisi nyt yli 40 milj ukrainalaista vihollisina jotka olisi liputettu = pakotettu muita vastaan kuten sovjetaikaan. Ei pidä unohtaa tsaarin ja sovjet-aikain tapaa miten silloin ukrainalaisia, suomalaisia käytettiin moskovan imperialismia eli siirtomaita valloittamaan Japania Kaukasuksen kansoja Turkkia vastaan.

Seppo Lehto eduskuntavaaliehdokas AKS:n IKL vapaussoturien lipunkantaja https://Nato-jasenyys-Suomelle.blogspot.com

Äänestä

Seppo Lehto vaatii välitöntä jäsenyyttä Neeee.....keri Natossa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pro Nato-jäsenyys kirjoitti:

Seppo Lehto vaatii välitöntä Nato-jäsenyyttä

https://www.facebook.com/groups/371026846352654/

Jo vuodesta 1991 vaatimus on ollut julkinen

Seppo Lehto pro Nato

PS: Liity ryhmään ja levitä sanomaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu