Tässäpä mainio idea lopettaa paikallistason kreationistijunttien jatkuva kouluhäiriköinti USA:ssa. Hoidetaan ongelma liittovaltion lailla!
http://www.huffingtonpost.com/2013/06/19/white-house-petition-creationism_n_3464918.html
Aika hoitaisi kyllä ongelman muutenkin, koska uskonnollisuus on USA:ssa selvässä laskussa, mutta draamattuvyöhykkeelle tuo olisi tarpeellinen uudistus.
opetussunnitelmat kuntoon USA:ssa?
4
184
Vastaukset 4
Suomessahan Päivi Räsänen varmistaa sen, että uskonnollisuus himmenee :-)
- Heh !
>
Jep. Olen jo pitkään sanonut, että Räsänen on oikein hyvä ministeri. Hänen pitäisi vaan saada enemmän media-aikaa. Näköjään tänään on taas vauhdissa. Harmi vaan, ettei taida vielä tällä hallituskaudella saada kirkkoa ihan konkurssiin.
No, tosiasiassa hänen puheitaan pitää luonnollisesti pieni marginaali oikein hyvinä ja Jumalaa kunnioittavina, mutta suureen yleisöön tuollaisella kiihkoilulla on oikein tervehdyttävä vaikutus. - Puolimutka
Heh ! kirjoitti:
>
Jep. Olen jo pitkään sanonut, että Räsänen on oikein hyvä ministeri. Hänen pitäisi vaan saada enemmän media-aikaa. Näköjään tänään on taas vauhdissa. Harmi vaan, ettei taida vielä tällä hallituskaudella saada kirkkoa ihan konkurssiin.
No, tosiasiassa hänen puheitaan pitää luonnollisesti pieni marginaali oikein hyvinä ja Jumalaa kunnioittavina, mutta suureen yleisöön tuollaisella kiihkoilulla on oikein tervehdyttävä vaikutus."Jep. Olen jo pitkään sanonut, että Räsänen on oikein hyvä ministeri. Hänen pitäisi vaan saada enemmän media-aikaa."
Asiaa! Räsänen on tosiaa kyllä hoitanu leiviskänsä ihmisten karkoittamisessa pois kirkosta paremminkin ku hyvin. Siitä pointsit Räseselle.
- Heh !
>
Olisi kyllä ihan syytä erottaa uskonto tieteellisen tiedon opetuksesta. USA:ssa on kuitenkin niin paljon paikallisen tason hihhulointia, että olisi syytä lapsia ajatellen antaa heille uskonnoista vapaata tietoa. Kreationismin kieltäminen on siis perusteltua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 831109
- 73922
Jasmin Vähäkangas paljastelee
Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut129767- 57680
- 43605
- 30592
Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta
Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.177591Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t140579Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat
Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t4576Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on61555
