Miksi mafiaa rutuutetaan kalliisti mukana ?

Nuori kokoomusjohtaja vertaa ay-liikettä mafiaan.

Mafia johtajan palkan takia paljolti 230 000 € /v
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

- Voimakkaasta ammattiyhdistysliikkeestä on ylipäätäänkin muodostunut melkoinen kansantaloudellinen rasite Suomelle. Politiikallaan se synnyttää työttömyyttä, ajaa teollisuutta ulos Suomesta palkkojen ylihinnoittelulla ja lypsää itselleen etuja gangsterimaisella kiristyspolitiikalla.

Mikä yhteiskuntarauhan takaaja se sellainen muka on, joka itse rikkoo yhteiskuntarauhan, mikäli sen vaatimuksiin ei suostuta?
Toimintamallihan on kuin suoraan kopioitu Etelä-Italian mafiosoilta näiden kiristäessä ”suojelurahoja”

Äänestä

Mafia johtajan palkka 2 x pääministerin

Äänestä
  • Ai onko MTK:n johtajan palkka muka noin vähän, tietääkseni se on kyllä 1,5 miljoonaa euroa ja provikat mataloustuista päälle.

    Äänestä

Moni maanviljelijä tekee jopa 2 € tuntipalkalla työnsä.
Kun alalla luontais elintarvikkeet tulee niin selyö silti " leiville "

MTK johtajan palkka on noin 8000 € kuussa.

Olet unta nähnyt taas kuin Väyrysen vappupuheistas.
Sekotit Haloseen.
Väyrynen sanoi että Neuvostoliitto voitaisiin liittää Suomeen.
Halonen sanoi " Suommelle olsii ollut eduksi liittyminen Neuvostoliitton "

Ei ihme jos suksi vasureilla tökkiikin kun kaltaisiasi pullollaan vasemmistopuolueet.

Opi ja omaksu.
Lue
Kuuntele
Katsele
Kysele
-olet sitten paljon viisaampi.

Äänestä

Se nyt on tätä perusvääntöä. Rehellisesti voi todeta, että demarit ja kepu on molemmat jakopuolueita, yhdessä ovat pitkälti rakentaneet maata.

Valtio esimerkiksi maksaa ja kompensoi maatalousyrittäjille lakisääteisiä vuosilomia mm. lomituspalveluiden järjestämiseksi. Harva muun alan yrittäjä maksattaa valtiolla lomansa, joten jakopuolue se on keskustakin. Pitääpä myös mainita, että kyllä siellä valtion verotuloilla sponsoroimassa maatalousyrittäjien eläke- ja lomituskassassa (MELA) on sosialidemokraattisiakin viljelijöitä ollut järjestelmää kehittämässä ihan johtokunnan päätekijöinä viime vuosina. Että kyllä tässäkin on meitin demarien ja kepun pyhäallianssi toiminut. Eikä siinä mitään jos homma toimii ja rauha maassa. Turha tässä on nokitella.

Äänestä

"MTK palkat isompia

Ai onko MTK:n johtajan palkka muka noin vähän, tietääkseni se on kyllä 1,5 miljoonaa euroa ja provikat mataloustuista päälle. "

Noin se menee kun polittisesti luulee asioita.

" minä luulin "
Kuin istuva hallitus " minä luulin " ja jää varsinaiset asiat hoitamatta mm SOTE

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huom! nyt v 2013 kirjoitti:

Nuori kokoomusjohtaja vertaa ay-liikettä mafiaan.

Mafia johtajan palkan takia paljolti 230 000 € /v

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu