Räsänen puhui asiaa

Hyvä Päivi Räsänen!

Jumalan laki on suurin ja miljoona kertaa suurempi kuin ihmisten laki.
Uskokaa Jumalaan niin pelastutte ja jättäkää nämä eroakirkosta.fi-pakanat omaan arvoonsa.
850
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Lopun aikoina Saatana enkeleineen pitää kovaa ääntä, koska tietää, että hänen aikansa on tullut.

Äänestä

Maallinen korruptoitunut hallintomme kokee viimeisen iskun Jumalan kädestä ja Jumala ottaa maan päällä paholaisesta vallan.

Äänestä

Ja joulupukki sekä hammaskeiju kiroaa teidät! Pääsiäispuppu sanoo: MINÄ OLEN HERRA JA JÄNIS JA SINUN ON SYÖTÄVÄ KARVASKEITTO. HERRA ON HERRA, JOS SILLE EI OLE TEHTY SUKUPUOLENVAIHDOSLEIKKAUSTA!

Joulutontun kirje 1:23

Tehtkää parannus niin Muumit pelastavat teidät. Älä usko pokemonien valheisiin.

Äänestä
  • Jos ei minusta miestä liene,urosta Ukon pojassa riekkehistä riisumahan,
    päättehistä päästämähän,omp on itsessä Ukossa,joka pilviä pitävi,
    hattaroita hallitsevi.

    Oi Ukko,ylijumala, pilven-päällinen jumala! Tuo mulle tulinen miekka,säkehinen
    säilä kanna,jolla mä pahat pitelen,ilkeät iki'asetan,tuskat tuulen teitä myöten,
    kivut aavoillen ahojen.

    Äänestä

Meidän tulee mennä vaikka marttyrikuolemaan jos maan laki pakottaa elämään vastoin Raamtaatua. Nyt ollaan menossa aikaan, josta monet pyhät ovat puhuneet jo vuosikymmeniä. Tosi kristittyjä aletaan vainoamaan maassamme. Jeesuksen tulo on lähellä. Tämän on Pyhä Henki kauan ennalta sanonut.

Äänestä

Se on ollut lähellä nyt toista tuhatta vuotta. Mutta varmasti nyt on. Keskiviikkona kympin uutisten jälkeen. Jesse tulee.

Äänestä
  • Jahvet tulloo ja helemat paukkuu,joko kuuluu suhinaa?

    Äänestä

  • kääk! kirjoitti:

    Jahvet tulloo ja helemat paukkuu,joko kuuluu suhinaa?

    Palstan aiheena on kirkosta eroaminen,eikä hihhulointi. Menkää vaikka
    ylöstempauseen,Ilmattaren sivustolle on kerätty hihhulien lanseeraamat
    tempaukset,kaikki pelkkää huijausta. Ettekö osaa edes hävetä valheitanne?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jumala on Herra kirjoitti:

Hyvä Päivi Räsänen!

Jumalan laki on suurin ja miljoona kertaa suurempi kuin ihmisten laki.
Uskokaa Jumalaan niin pelastutte ja jättäkää nämä eroakirkosta.fi-pakanat omaan arvoonsa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu