..on huomenna tai jo tänään ja vielä ylihuomenna..kesä alkaa kesäkuun 1 p ja loppuu elokuun viimenen päivä..voin tietysti olla pölvästi mutta nyt alkaa milestäni keskikesän juhla.. koska mielestäni nyt on keskikesä ja sitä voi juhlia..
mielestäni keskikesän juhla
3
55
Vastaukset
- Näin on
Tarpeeks kännissä voi juhlia kesää vaikka jouluna.
No vaikka..ei muuta ku viinaa nuppii tarpeeksi ja parvekkelasit auki,,
tietysti talvella voi juhlia keskitalven juhlaa joulua eli tammikuun puolessa välissä jolloin mileestäni on keskitalvi ja silloin juhlitaan keskitalven juhlaa.. talvihan alkaa joulkuun 1 päivä ja loppuu helmikuun viimeinen...jolloin alkaa kevät ja keskikevään juhlia juhlitaan sitten huhtikuun puolessa välissä..- Ken uskoo = hullu!
pervokki kirjoitti:
No vaikka..ei muuta ku viinaa nuppii tarpeeksi ja parvekkelasit auki,,
tietysti talvella voi juhlia keskitalven juhlaa joulua eli tammikuun puolessa välissä jolloin mileestäni on keskitalvi ja silloin juhlitaan keskitalven juhlaa.. talvihan alkaa joulkuun 1 päivä ja loppuu helmikuun viimeinen...jolloin alkaa kevät ja keskikevään juhlia juhlitaan sitten huhtikuun puolessa välissä.."Jokainen päivä on juhlan arvoinen
jokainen huikka on tärkeää,
jokainen ihminen tietää sen,
et humala on määräävää häh häh hää".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011059- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648
