Mitä mieltä Ihmisten sirutuksesta?

Sitten kun ihmisiin asennetaan mikrosirut ja käteinen raha poistuu käytöstä, onko tämä niin huono juttu, saadaan kerralla harmaa talous kytkettyä pois yhteiskunnasta ja myös rikolliset saadaan varmasti kiinni. Mielestäni ajatus on loistava ja on vain ajan kysymys kun se saadaan käytäntöön.
22198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

ja saadaan kaikki ihmiset kauko-ohjaukseen

Äänestä

Tuskin sentään olisi ihan niin yksinkertaista tuo kauko-ohjaus. Tarvisi huomattavasti monimutkaisemman laitteen siihen, että ihmistä voitaisiin ohjailla.

Äänestä

  • Suomessa sadat ihmiset jo kauko-ohjauksessa joten otahan asioista selvää niin tiedät missä mennään. Laitekkaan ei ole monimutkainen tarvitaan vain mind-control ohjain sekä vastaanotin kehoon se onkin sitten siinä ja tulee kuule todella mojovia tsydeemejä joten kokeilemaan vain. Poliisille joku mennyt kertomaan että on sirutettu niin poliisit sanoneet että alkaa olla aika monta ihmistä jo jotka kertovat olevansa sirutettuja mutta useimmat huumeiden käyttäjiä joten miettikää sitä. Niin että olkaa vain kiltisti naapurin sedälle niin saatatte säästyä moiselta kauko-ohjaukselta.

    Äänestä

Siru ei käy. Eli yksi kortti on pakko olla ainakin.

Äänestä

En ole ajatellut ottaa sirua. En tule olemaan yksin. Aina tulee olemaan muitakin ja heidän kanssaan käyn sitten vaikka vaihtokauppaa että saan ruokaa.

Äänestä

No siis koko mikrosirun tarpeellisuus perustuu harhakuvaan siitä, että ihminen tarvitsee kontrollia ja valvontaa pysyäkseen "yhteiskuntakelpoisena". Mikrosiruttamisella kyllä saadaan tiukka ja kurinalainen natsiyhteiskunta helposti, mutta se ei ole ratkaisu mihinkään. Ei meillä ole niin vakavia ongelmia että ihmiset pitäisi siruttaa, ennemmin olisi hyödyllisempää opettaa kaikille hyvät tavat vaikka ihan koulussa ja oltaisiin lähempänä omaa luontoamme, silloin meidän yhteiskunnatkin kukoistaisi ja olisi varmasti rauhallisempaa.

Aloittaja, koetko itsesi niin vaaralliseksi ja arvaamattomaksi että aiot ottaa mikrosirun oman turvallisuutesi vuoksi? Tuohan uudistus ei tule sen takia että halutaan saada raha liikkumaan vaan ainoastaan sen vuoksi, että ihmiset olisivat kontrollissa. Rahahan itseasiassa on myöskin ainoastaan kontrollointia varten olemassa, siksi ennen jokaisella maalla oli oma valuutta ja kulta oli "universaalia rahaa" mutta toisin nykyään.

Äänestä

Odottakaahan vaan niin,joku vielä keksii,että siruun asennetaan pieni räjähdyspanos ja siru asennetaan niskaytimeen niin ,ettei sitä voi kaivaa pois, ilman että ihminen kuolee.
Tämän jälkeen oletkin täydellisessä yhteiskunnan kontrollissa,ja kun sinusta ei enää tykätä,niin KAPUM.
Tästä oli joku elokuvakin olemassa joskus.

Äänestä
  • Joo pahaksi menee, mutta luottamalla Herraan pelastuu.

    Ilm. 3:10 Koska sinä olet ottanut minun kärsivällisyyteni sanasta vaarin, niin minä myös otan sinusta vaarin ja pelastan sinut koetuksen hetkestä, joka on tuleva yli koko maanpiirin koettelemaan niitä, jotka maan päällä asuvat.

    paz
    jyrki

    Äänestä

Tänää huomaisin otto-automaatilla, että siihen oli tullut joku propaganda mainos € = Huume(rahaa)

Äänestä

Haulliakko sille joka tulee tarjoamaan jotain esinettä laitettavaksi ihon alle jotta voin maksaa ostokseni kaupassa.

Äänestä

Eikö se mennyt niin että Obamacare sirutus tehdään 2017 loppuun mennessä.

Äänestä
  • "Obamacare"

    Luin ton aluksi vähän väärin. Mutta nyt tajusin että luin sen sittenkin ihan oikein, siitä vain puuttuu muutamia kirjaimia välistä, kuten "ssa" ja tuon vikan a:n voi ottaa pois.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Machinez kirjoitti:

Sitten kun ihmisiin asennetaan mikrosirut ja käteinen raha poistuu käytöstä, onko tämä niin huono juttu, saadaan kerralla harmaa talous kytkettyä pois yhteiskunnasta ja myös rikolliset saadaan varmasti kiinni. Mielestäni ajatus on loistava ja on vain ajan kysymys kun se saadaan käytäntöön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu