Vain Taivaan Isä meitä rakastaa, ei nainen rakasta, mutta hön kykenee lempeyteen.
Vai oletteko nähneet naisen koskaan rakentaneen muuta kuin odottaneen vauvan valmistumista ja tehneet ruokaa?
Mutta tässä nyt naisen lempeys ei silti eri asia ole kuin rakkaus, mutta rakkautta ei saisi tehdä mahdottomaksi, muuten sekin kuolee.
Vai oletteko nähneet naisen koskaan rakentaneen muuta kuin odottaneen vauvan valmistumista ja tehneet ruokaa?
Mutta tässä nyt naisen lempeys ei silti eri asia ole kuin rakkaus, mutta rakkautta ei saisi tehdä mahdottomaksi, muuten sekin kuolee.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mutta se, että olisin oppinut rakastamaan, oli mahdotonta, minulle, en uskaltanut tastella riittävästi sen puolesta, että minusta itsestäni tulisi isä... Minä olen vain vihainen viihdyttäjä, ja varas.
Tampere murhasi pelokkaan rakkauteni. En tiedä vielä oliko se oikein.
Mutta valehelisin jos väittäisin, etten olisi lainaonnea koskaan saanut tuntea. Salomo oli oikeassa, jos on katto pään päällä ja ruokaa, ja lämmitys pelaa talvella, ei muuta tarvita elämään, vaikka en kyllä tarkemminkaan sitä nyt sanonut.
Älkää tavoitelko varastaa kaikkia enkelien tietoja... Minä varastin kyllä kaiken maailman matematiikat, ja sen verran tulen rakastamaan, että teen vielä muutaman ohjelmani loppuun, ellen kuole sitä ennen. Jos muutun täysin laittomaksi, se on silti minullekin kuolema. Tietokone ei toimi koskaan laittomilla asioilla, ihminen saattaa toimia, mikä on ihme.
Ajattelen paljon minuni kautta... Jos te ette tee niin, ei teillä ole tottuutta, siitä millaisia oikeasti olette.
Mutta on minultakin aina jotain varastettu, ei mitään elintärkeää.
Jos sinulta ei ole mitään varastettu, olet säälittävä isokokoinen älykääpiö.
Jeesus naurahti mulle äsken, että antikristus luuli olevansa typerämpi kuin minä.
Antirkristuksen tunnistamisesta: Hän on pitkähkö nuorehko mies, laihat jalat, jolla on kulmakarvat päässän, lähes yhteen kasvaneet. Hän luulee olevansa vauva, vanhus ja ties mitä siltä väliltä. Hän vaihtelee kaikkia merkkejään, jotta saisi paapomista osakseen. Hänen vaimonsa ensimmäinen nimi oli Tabitha, antikristus murhasi vaimonsa. Todennäköisesti hän on amerikkalainen elokuvanäyttelijä. Vannomatta paras.
Raamattu on hänelle satukirja, ei se haittaa mutta hän luulee, että ne sadut eivät olisi totta enimmäkseen.
Antikristuksesta lisää
Koska hänen vaimonsa on Tabitha. Hän tietää paljon tietokoneista. Hän ei halua kuitenkaan puhua totta muille, että miten tämä toimii, Hänellä on myös spitaalitaudin oireita ollut otsassaan, eli hänen pedonmerkkinsä on otsassa, eikä kädessä. Todennäköisesti hän ei kykene aina kunnolla puhumaan, koska hän on "laittomuuden lapsi" Useimpien naisten mielestä hän olisi komea. Ei miesten mielestä. Olette mahdollisesti jo nähneet hänet. Mutta hän tuskin on se Nikolai Karppendel, kuten eräs satukirja ja Amerikkalaine sanoi, vaan tietysti ottaa muitakin nimiä....
Vain Jeesus voi hänet voittaa, vaikka me muut saamme tappaa itsemme ensin häntä vastaan.