Lisää rikastusta kulttuuriin

Suomi olkoon etunenäss ja ottakoon ensialkuun 50 000 pakolaista Syyriasta.
Jos ei kaikki mahdu Helsinkiin, niin kyllä Kainuuseen mahtuu.
Ministeri Räsänen hienolla asialla edistämässä Suomikuvaa maailmalle.

http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/512937/Suomi selvittaa syyrialaispakolaisten vastaanottamista
178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei yhtää pakoloista Suomeen. TV 2 tuli ohjelma Afganistanista ja siinä haastattelivat paikkallisia asukkaita joka sanoi työttömyyden olevan suurin ongelma Afganistanissa. No kun nuo Afgaanitkin jopa tajuavat asian olevan vakava, niin miksi ei sitten korkeasti koulutetut Suomen päättäjät eivät sitä tajua ja ymmärrä? Suomessa on jo " virallisen " tilaston mukaan työttömiä 300000:ta ja 5,4 miljoonan kansasta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Halla vie hillat? kirjoitti:

Suomi olkoon etunenäss ja ottakoon ensialkuun 50 000 pakolaista Syyriasta.
Jos ei kaikki mahdu Helsinkiin, niin kyllä Kainuuseen mahtuu.
Ministeri Räsänen hienolla asialla edistämässä Suomikuvaa maailmalle.

http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/512937/Suomi selvittaa syyrialaispakolaisten vastaanottamista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu