Jotenkin ärsyttää kun täällä paljon kirjoituksia tasoista ja siitä, että komeat pelimiehet naivat vain kauniita tasoisiaan naisia. Vanhempani olivat ilmeisesti tilastopoikkeus kun isäni oli suurin piirtein tämän tyylinen ulkonäöltä . .
http://amourgloiretbeaute.free.fr/Stars/lauren09.kim03.06.02.jpg
Tosin isäni moraali ja alkoholismi olliva sitten alhaisimmasta alhaisinta.
Äitini taas mielestäni ruma ja miesmäisen näköinen neliskanttisine voimakkaine leukoineen ja isoinen nenineen ja V-mallisine vartaloineen. Tosin hoikka ja nuori, mutta isäni valinta äitini suhteen oli jotain todella outoa ja eivät he kauaa naimisissa kyllä oolleetkaan kunnes isäni alkoi pettää äitiäni piakkoin nuoren Goldie Hawnin näköisen naisen kanssa. Paha vain, että mä kerkesin saada alkuni ja jouduin syntymään eli vanhemmistani syntyi suomen tämän hetken rumin nainen.
Jossakin meni pieleen ja pahasti kun tulin tämän näköiseksi hirvittäväksi rumilukseksi. En tiedä onko se jotain kostoa entisestä elämästäni tai jotain millään muulla en tätä ulkomuotani voi käsittää eikä sitä käsitä kukaan muukaan.
Eli ei niistä komeista miehistä välttämättä synny kauniita tyttäriä, tai ehkä se riippuu paljon äidistäkin koska isäni valitsi äitini joka on todella ruma nainen niin ilmeisesti sen vuoksi mä kärsin tästä kauheasta luonnonvastaisesta valinnasta jonka isäni teki eli meni naimaan ruman naisen.
Lapsi syntien kantajana
12
160
Vastaukset
En voi millään uskoa tuohon väitteeseesi että olet ruma. Itse olen huomannut että monikin rumaksi itseään väittänyt on muuten ollut ihan hyvänkin näkönen kun on päässyt näkemään kuvan tai tavannut :)
Kiinnostais kyl tietää ja tutustua kuka on rumaksi itseään väittävän kirjoituksen takana...- ruma nainen
Ei ne oikein rumat edes ihmisten parissa liiku joten et niitä ole edes nähnyt. En mäkään yleensä liiku ihmisten ilmoilla, mutta joskus ihan pakko mennä asioille ja silloin niitä tuijotuksia, haukkuja ja nauruja sataa. Tänäänkin Prismassa miesmyyjä sanoi toiselle minut nähdessään "kaikenlaisia niitä näkee" se, etä tuijottavat koko sen ajan mitä olen näköpiirissä pitää vielä haukkua niin, että kuulen.
Ja mä olen oikeasti RUMA eli tää ei oo mitään mielenterveysongelmaisen harhaa tai kuvitelmaa vaan olen oikeasti ihan AITO RUMA NAINEN enkä vain omasta mielestä vaan KAIKKIEN jotka mut on nähnyt. ruma nainen kirjoitti:
Ei ne oikein rumat edes ihmisten parissa liiku joten et niitä ole edes nähnyt. En mäkään yleensä liiku ihmisten ilmoilla, mutta joskus ihan pakko mennä asioille ja silloin niitä tuijotuksia, haukkuja ja nauruja sataa. Tänäänkin Prismassa miesmyyjä sanoi toiselle minut nähdessään "kaikenlaisia niitä näkee" se, etä tuijottavat koko sen ajan mitä olen näköpiirissä pitää vielä haukkua niin, että kuulen.
Ja mä olen oikeasti RUMA eli tää ei oo mitään mielenterveysongelmaisen harhaa tai kuvitelmaa vaan olen oikeasti ihan AITO RUMA NAINEN enkä vain omasta mielestä vaan KAIKKIEN jotka mut on nähnyt.En kyl oikein usko tuota että kaikkien mielestä... Mut tuohon kommenttiin et "kaikenlaisia niitä näkee" niin oon itekkin kuullut vastaavaa sanontaa myös, se ei oo mitenkään harvinaista.
Silti vaikka muut sanoiski noin niin tutustua kiinnostais... laita viestiä proffaan :)- Ottakaa pois
ruma nainen kirjoitti:
Ei ne oikein rumat edes ihmisten parissa liiku joten et niitä ole edes nähnyt. En mäkään yleensä liiku ihmisten ilmoilla, mutta joskus ihan pakko mennä asioille ja silloin niitä tuijotuksia, haukkuja ja nauruja sataa. Tänäänkin Prismassa miesmyyjä sanoi toiselle minut nähdessään "kaikenlaisia niitä näkee" se, etä tuijottavat koko sen ajan mitä olen näköpiirissä pitää vielä haukkua niin, että kuulen.
Ja mä olen oikeasti RUMA eli tää ei oo mitään mielenterveysongelmaisen harhaa tai kuvitelmaa vaan olen oikeasti ihan AITO RUMA NAINEN enkä vain omasta mielestä vaan KAIKKIEN jotka mut on nähnyt.Tuota it-miestä kyllä varmaan kiinnostaisi oikeasti tutustua sinuun. Sillä taitaa olla läskifetissin lisäksi myös joku ruma nainen -fetissi. On ainakin ihan avoimesti puhunut ylipainoisista naisista ihailevaan sävyyn ja kehunut kauniiksi sellaisia naisia, joiden kuvat ovat ihan selkeästi siellä keskivertoa karumman puolella.
Että siitä vaan yhteyttä ottamaan. Jos et sinä, niin joku reilusti ylipainoinen nainen joka haluaa miehen?
- citynainen
Tuossa ollut muuta kiinnostavaa kuin otsikko,..
- ruma nainen
Olisin toivonut, että vanhempani olisivat olleet ihan tavallisia keskiverto suomalais pariskunnan näköisiä niin musta olis tullut tavallisen normaalinkaan näköinen nainen, mutta kun vanhemmat alkaa oleen tosi erikoisen näköisiä on tuloksena sitten jotain tosi oudon ja RUMAN näköistä.
Niin se luonto kostaa jos ihmisgeenit alkaa meneen liian poikkeaviksi. Jotenki se Hitler oli rotuasioissa oikeastaan ihan oikeassa ainakin mun ulkonäköni todistaa sen. Musta tuli sekasikiö möykkyä.- Ikisinkku M
Jos olet hoikka en usko että olet ruman näköinen, saatat näyttää persoonalliselta jos on vaikka iso nenä tms. mutta sellainen saattaa olla jopa puoleensavetävä piirre. esim. Barbra Streisand ei olisi Barbra Streisand ilman isoa kolvia ja vähänkö on nätti:
http://images2.fanpop.com/images/photos/4700000/Barbra-Streisand-barbra-streisand-4749035-354-500.jpg - ruma nainen
Ikisinkku M kirjoitti:
Jos olet hoikka en usko että olet ruman näköinen, saatat näyttää persoonalliselta jos on vaikka iso nenä tms. mutta sellainen saattaa olla jopa puoleensavetävä piirre. esim. Barbra Streisand ei olisi Barbra Streisand ilman isoa kolvia ja vähänkö on nätti:
http://images2.fanpop.com/images/photos/4700000/Barbra-Streisand-barbra-streisand-4749035-354-500.jpgNo mulla on oikeastaan pieni nenä ja suu, mutta äärimmäisen jykevät ja SUURET kasvonpiirteet joten kontrasti on TOSI OUTO yhdistelmä. Vaikka hoikka oonkin niin mä omaan silti mastodontin luuston ja miehen kasvonpiirteet.
- Iksinkku M
ruma nainen kirjoitti:
No mulla on oikeastaan pieni nenä ja suu, mutta äärimmäisen jykevät ja SUURET kasvonpiirteet joten kontrasti on TOSI OUTO yhdistelmä. Vaikka hoikka oonkin niin mä omaan silti mastodontin luuston ja miehen kasvonpiirteet.
No minusta ainakin tuolla kun muutamia nimiä klikkailin näytti olevan ihan nättejä naisia vaikka omaavat voimakkaan leukaluuston:
http://www.womenlargejaw.com/square-jawed-women-galleries - ruma nainen
Iksinkku M kirjoitti:
No minusta ainakin tuolla kun muutamia nimiä klikkailin näytti olevan ihan nättejä naisia vaikka omaavat voimakkaan leukaluuston:
http://www.womenlargejaw.com/square-jawed-women-galleriesÖh mua nyt ei voi verrata noihin malleihin ja misseihin tai muihin julkkisnaisiin jotka ovat KAUNIITA mun piirteet ei oo lähellekään noiden kauniiden naisten piirteitä, vaikka ne voimakaspiirteisiä onkin, mulla on ne piirteet RUMAT ja JÄRKYTTÄVÄT!
"Tämä olkoon opetuksena rumille naisille jotka nussituttavat itsensä yh:ksi komealla YT-miehellä. "
Paitsi, että mä kannan seuraukset. Viaton lapsi joutuu kärsimään koko ikänsä ei niinkään ne vanhemmat.Lapsihan ei oo syynä vanhempiensa tekoihin, mutta näköjään mun kohdalla mä joudun kantamaan seuraukset toisten virheistä.
- paha sai palkkansa
Tämä olkoon opetuksena rumille naisille jotka nussituttavat itsensä yh:ksi komealla YT-miehellä.
- jghjd
Teki kyllä mieli antaa miinusta, mutta annankin plussan kun hetken ajattelen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2387237Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393681Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1162142- 271369
- 321354
Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy251308Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3321148Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.141972Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23918Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7877