USKOMUSHOIDOT RÄSÄSEN HAMPAISSA !

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194830305525/artikkeli/rasanen rajoittaisi uskomushoitojen kayttoa lailla.html

jutusta ei käy ilmi mitä Räsänen tarkoittaa uskomushoidoilla, kuuluuko siihen
kaikki enkeliterapiasta naprapatiaan vai mitkä hoidot ovat kyseessä.
10126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

nyt minäkin eroan kirkosta, uskovainen lääkäri joka puolustaa omaa pesäänsä vaikka lainsäädännön avulla.

Äänestä

Verikuppaus tekee terää vahvalle verelle, tämäkin on siis Räsäsen hampaissa, vanha
ja hyväksi koettu hoitomuoto.

Lääkärit tekevät niiin paljon hoitovirheitä että keskittyis Räsänen nyt vaan lääkärikunnan moraalin yms kohentamiseen.

Jos hoitovirheitä ja vääriä diagnooseja ja turhia lääkkeitä ei määrättäisi,vaan
lääkärit osaisivat hoitaa potilaansa, vaihtoehtohoidoilla ei olisi tilausta,
mutta koska he eivät saa apua lääkäreiltä vuosienkaan jälkeen he tietenkin haluavat kokeilla muita hoitomuotoja joista monet ovat vanhoja hyviä muualla paitsi Suomessa,kuten vaikka homeopatia,akupunktio ainakin.

Olihan vuosia sitten osteopatia,kiropraktikko ja naprapatia lääkäreiden halveksimat hoitomuodot ja osalle taitaa vieläkin olla.

Äänestä

Eikö se nyt ole ihan sama uskooko hoitoihin vai Jumalaan, jos tuntee saavansa siitä jotain apua. Eihän tiede voi vahvistaa myöskään, että joku heppu käveli vetten päällä. Eläköön uskonvapaus!

Äänestä

Räsänen se vain toteuttaa maailmanjohdon suunnitelmaa. Onko käynyt salaisissa kokouksissa vai mistä on komentonsa saanut?

Kielletään alkuperäinen ruoka, yrtit, luonnontuotteet sekä kaikki mitkä ovat ihmiselle hyvästä ja ilmaisia (ei suuryritysten hallinoimana)
Sen jälkeen kaikki ihmiset asumaan betonikuutioon ja kamerat ympärille.
Väärästä ajatuksesta vankilaan ja olihan se liittovaltiokin sielä taustalla.

Äänestä
  • Juu, kannatetaan vaan homeopatiaa. Vedenmuisti on mitä parhain keino hoitaa kaikki taudit. Ravistelet vesipulloasi, niin se muuttuu lääkkeeksi.
    Halpaa ei homeopaattiset hoidot ole, mutta välikös sillä.

    Äänestä

  • kukkaterapiaa kirjoitti:

    Juu, kannatetaan vaan homeopatiaa. Vedenmuisti on mitä parhain keino hoitaa kaikki taudit. Ravistelet vesipulloasi, niin se muuttuu lääkkeeksi.
    Halpaa ei homeopaattiset hoidot ole, mutta välikös sillä.

    Kyse ei ole siitä onko jokin asia humpuukia vai ei. Todisteita kun löytyy kumpaankin suuntaan.

    Kyse on valinnan vapaudesta. Mikä se valtio on valitsemaan yksilön puolesta mitä saa tehdä ja mitä ei.
    Miksei pienten lasten lävistyksiä sitten ole kielletty ?
    ja rokottamista, niissäkin on todettu vaikka mitä vaaroja ?

    Äänestä

jäikö salaliitto filmi päälle ?

Äänestä

Tämän palstan hörhöilijät näyttävät olevan niin kovan hysterian vallassa, etteivät ymmärrä että Räsänen puhuu asiaa. Tai sitten nämä palstalaiset oikeasti itse uskovat homeopatiaan, neuloilla pistelemiseen ja muihin taikauskoisiin parantamismenetelmiin.

Äänestä

Eikös se yksi lahkolainen demonien häätäjä käynyt oikein kirkossa "hoitoa" antamassa. Räsänen tarkoittanee sitä.

Äänestä

Räsänen iskee kirveen omaan nilkkaansa!
Uskonnot vat uskomushoitoja!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uskon asia hehehhehe kirjoitti:

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194830305525/artikkeli/rasanen rajoittaisi uskomushoitojen kayttoa lailla.html

jutusta ei käy ilmi mitä Räsänen tarkoittaa uskomushoidoilla, kuuluuko siihen
kaikki enkeliterapiasta naprapatiaan vai mitkä hoidot ovat kyseessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu