Jos ostaa / perii Jalasjärveltä asunnon, jonka aikoo laittaa vuokralle. Onko Jalasjärvellä hyviä ja maksukykyisiä vuokralaisia ja mikä on jalasjärven hintataso?
Minkälaisia kokemuksia muilla vuokralaisista on tältä alueelta?
Minkälaisia kokemuksia muilla vuokralaisista on tältä alueelta?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei kannata vuokrata, kaikki konkurssis niinku JAKKi..
No HALOO!! Maksukykyisiä ja kyvyttömiä löytyy joka kunnasta. Riippuu täysin asunnosta minkälaisia vuokraajia sinne saat. Jos asunto luotikujalla niin ehkä ne maksut sitten on rästissä aina..
Neuvon älä vuokraa.
Myy mielummin jollei itselläsi ole käyttöä. Tai jos vuokraat, käytä vuokravalitysfirmaa. Jalasjärvellä on jos jonkinlaista vempulaa tulossa vuokralle ja niitä on huono saada asunnosta ulos vaikka vuokrat ovat rästissä. Jotenkin niitä maksukyvyttömiä on pesiytynyt Jalasjärvelle tietylle alueelle. Pilaavat vain kunnollisten vuokralaisten maineen. Kysele entiseltä vuokranantajalta ennen sopimuksen tekemistä, minkälaisia tossunkuluttajia asuntoosi on tulolla.
Itselläni tosi huonoja kokemuksia vuokraamisesta, mielluumin annan olla kylmillä kuin annan pilata asuntoni.