On ollut läpi kesän outo olo esim. Kaupungilla kun ihmisiä on paljon. Tuntuu jotenki kuin ois unessa. En tiedä jospa koulujen alku auttais?
Ei kai vaan psykoosi
14 vuotias
354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos ei auta, niin puhuppa vanhemmille. :)
Voi kuule "14 vuotias" jos kyseessä olis psykoosi, et sä noin loogisesti asiaa pohtisi. Mut kun koulu alkaa, niin jos teidän terkkari on ok, niin häneltähän voisit kysyä mielipidettä. Hän varmasti kyselis sun syömisistä ja elämästä ylipäätään, niin häneltä saisit vastauksia ja ohjeita, jotka olis takuuvarmasti asiantuntevampia kuin tällä ikinä kukaan kykenee antamaan.
Ja vanhemmillekin vois tosiaan kertoa olotilasta, hehän on voineet huomatakin jotain muutosta sun yleistilassa, mut eivät ehkä ole halunneet udella. Kato me vanhemmatkin ollaan välillä vähän neuvottomia, mitä voi nuorison kanssa ottaa puheeksi ettei anneta liian tunkeilevaa kuvaa. Mun suosikkisarjis on Jere, siinä se nuorten ja vanhempien yhteiselon vaikeus tulee oivasti esille.
Taidat olla vaan rakastunut. Sekin on tietynlainen psykoosi, mutta menee aikanaan ohi, kun suhde seestyy.