MTV3 ja Turku

Miksi MTV3 lobbaa Turkua ja Turun seutua uutisissaan päivittäin? Mikä kytkös näillä kahdella?
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11255153
265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Varmaan se on tuo ruotsalaisomistus.Tulivat laivalla Turkuun ja palkkasivat vain turkulaisia toimittajia. Turkulaiset toimittajat taas ovat niin laiskoja, että työskentelevät vain 50 kilometrin säteellä.

Äänestä

Saapas nähdä missä päin Turkua ne tänään ovat, kohta alkavat seitsemän uutiset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paikallisuutiset kirjoitti:

Miksi MTV3 lobbaa Turkua ja Turun seutua uutisissaan päivittäin? Mikä kytkös näillä kahdella?
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11255153

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu