Raimon Porschet

Kauhajoki lehdessä oli juttua Niemen Raimon autoiluharrastuksesta ja täytyy kyllä sanoa, että hieno Porschejen kokoelma miehellä on. Ei varmaan ihan joka pojan keräilyharrastus taida olla. Mutta upea kokoelma kyllä!
24927
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Kauhajoella on?

Äänestä

niin on

Äänestä

Tässä siis näkee sen, mitä raha voi tehdä ellei sitä hallitse. Leikkikalujen hinta kasva. Jos yks porsse ei riitä, on ihme diivailua!
Elämässä tulee olla muutakin kuin boheemia elämää.

Äänestä
  • Mies on yritystensä kautta vaurastunut ja voi harrastaa vaikka autojen keräilyä,ylläolevan tekstistä heijastuu kateuden poikanen.

    Äänestä

  • Näin näkisin kirjoitti:

    Mies on yritystensä kautta vaurastunut ja voi harrastaa vaikka autojen keräilyä,ylläolevan tekstistä heijastuu kateuden poikanen.

    Kyllä johtajia riittää, jotka osaavat elää normi elämää. Entä JO rakenteen johtaja, miksei hän leiki?

    Äänestä

  • Näin näkisin kirjoitti:

    Mies on yritystensä kautta vaurastunut ja voi harrastaa vaikka autojen keräilyä,ylläolevan tekstistä heijastuu kateuden poikanen.

    Tuskin kukaan karehtii kyseisiä henkilöitä, päinvastoin. Kateus on mustalaisia kohtaan, joille jaellaan hamekankaisiin rahaa sossusta tekemättä mitään työtä. Se on sitten meiltä ihmisiltä pois.

    Äänestä

  • Näin näkisin kirjoitti:

    Mies on yritystensä kautta vaurastunut ja voi harrastaa vaikka autojen keräilyä,ylläolevan tekstistä heijastuu kateuden poikanen.

    Samaa mieltä! Jokainen joka työllään tienaa saa laittaa rahat mihin haluaa. Näitä onnistujia tarvitaan! Hienoa! Hyvä Raimo!

    Äänestä

  • poppan nappi kirjoitti:

    Kyllä johtajia riittää, jotka osaavat elää normi elämää. Entä JO rakenteen johtaja, miksei hän leiki?

    ei ole vaaraa eikä taitoa

    Äänestä

  • Mistä näitä kateellisia aina löytyy?:D joka asian olllaan ettimässä negatiivista. Ajele sinä ooppeleilla tms. äläkä valita jos toisella on jotain mistä itse voit Vain haaveilla.

    Äänestä

kometokselle kyä samalla lailla ku leipomolle

Äänestä
  • Maajussit saa suurimmat sossutuet maataloustukien nimikkeellä ,miksette niistä tonneista ja kymmenistä tonneista kirjoita vaan mustalaisten satasista.

    Äänestä

  • Totuus ei pala kirjoitti:

    Maajussit saa suurimmat sossutuet maataloustukien nimikkeellä ,miksette niistä tonneista ja kymmenistä tonneista kirjoita vaan mustalaisten satasista.

    Oli kerrassaan tyhmän kuuloinen kommentti. Eiköhän maajussit ole tehnyt töitäkin, eikä se ole töistä helpoimmasta päästä.
    Mielestäni sossun tuki on lopetettava kaikilta, eikös sitten työtkin kiinnostaisi?

    Äänestä

saa eu-tukea ja ne tekee TÖITÄ

Äänestä
  • Tekee töitä tai ei ,saa sossutukea jota kauniisti maataloustueksi sanotaan,tekevät viljanviljelijät kaksi kuukautta töitä,ei muuta, karjaihmiset on erikseen.

    Äänestä

  • Näin on marjat kirjoitti:

    Tekee töitä tai ei ,saa sossutukea jota kauniisti maataloustueksi sanotaan,tekevät viljanviljelijät kaksi kuukautta töitä,ei muuta, karjaihmiset on erikseen.

    Ja viljelijätkin ryöstää vanhuksia? Niin juuri, viljelijät saa koko sossun.

    Äänestä

Suomalainen perikateus taas vauhdissaan osissa viesteissä.
Tässä maassa ei uskota, että jokaisella ihmisellä on mahdollisuus vaurauteen.
Raha ei todellisuudessa välitä pätkääkään siitä kuka olet.
Raha tulee taskuusi, jos sen on parempi olla siellä kuin naapurin taskussa.

Äänestä

rahat on tullut.tietääkseni kometosella ei ole saanut kuulua eres amattiliittoon ettei vaan tarvitse maksaa ylityökorvausia ja muita lakiin perustuvia korvausia.

Äänestä
  • Tästä minäkin olen kuullut. En tiedä onko totta vai tarua, mutta varmuudella voin sanoa että olen vain kuullut.
    Ei ainakaan hyvää palkkaa maksa, alipalkkausta on...

    Äänestä

  • Paska puhetta

    Äänestä

  • Ammattiliittoon kuuluminen tai kuulumattomuus EI vaikuta ylityö-/ eikä muihin maksettaviin korvauksiin. Kuten itsekin jo mainitsit, ne perustuvat LAKIIN! Ala-/ammattikohtaisilla sopimuksilla erilaisia maksettavia korvauksia voidaan toki parantaa, mutta yleissitovia työehtosopimuksia EI voida heikentää.

    Äänestä

mitäs jos Hänellä olisi autotallissa vaikka hmm...kärrynpyöriä 1 miljoona kpl
..mitä kuuluu kellekkää ......(naurua)

Äänestä

Ei ole Raimon Prorsche kulkenut tällä kaudella kovin mairittelevasti. Tämän päivän ensimmäisessä kilpailussa Kemorassa lähdön viimeinen ja toisessa 9. (15 osanottajaa). Raimon tallin toista Porschea ajaa nuori lahjakas Jesse Krohn, joka sitä vastoin tehoiltaan heikommalla Porschella saavutti samassa kilpailussa sijat 14. ja 3.

Äänestä

vai notta 2 kuukautta teköö viliatilallinen vuores töitä.. :D Tunnettako montaki tälläästä vilieliää? Ottakaa ny asioosta eres vähä selevää ennenkun tänne kiriootatta mitää.

Äänestä

OUJEE!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Coorento kirjoitti:

Kauhajoki lehdessä oli juttua Niemen Raimon autoiluharrastuksesta ja täytyy kyllä sanoa, että hieno Porschejen kokoelma miehellä on. Ei varmaan ihan joka pojan keräilyharrastus taida olla. Mutta upea kokoelma kyllä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu