Minkälaiset takuut annamme Kreikalle

Suomi tulee vuoden sisällä tilanteeseen, jossa valtion lainojen korot nousevat pilviin ja joudumme pyytämään tukea EU;lra ja IMF:ltä.

Oletteko siellä valtionvaranministeriössä jo harkinneet minkälaisia vakuuksia annatte Kreikan lainaosuudelle?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pahan kysymysen heitit nyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lainojen vakuudeksi kirjoitti:

Suomi tulee vuoden sisällä tilanteeseen, jossa valtion lainojen korot nousevat pilviin ja joudumme pyytämään tukea EU;lra ja IMF:ltä.

Oletteko siellä valtionvaranministeriössä jo harkinneet minkälaisia vakuuksia annatte Kreikan lainaosuudelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu