suomen kansan syyllistäminen

Hyvät kansalaiset, valtion lait ja asetukset ovat kansan elämän ohjeet, jos ohjeet vie tuhoon,ei kansan tarvitse kantaa syyllisyyttä. Ei työtön ole lopettanut yhtään tehdasta tahi allekirjoittanut valtion virkamiehenä sopimusta siirtää työpaikat ulkomaille.EI TYÖTÖN ole syyllinen..Jos pakolaine tahi vaeltamaan lähtemyt muslimiväestö kuulee tietää että maailman parhaimmat rahasammot löytyy vastikkeettomaan elämään Suomesta, EI MAMU syyllisty mihinkään,he ottavat hyvän pois..hallitus valtion virkamiehet ja johto ovat lait laatineet ja säätäneet, EI RIVIKANSALAINEN ole SYYLLINEN väärin tehtyyn ohjeistukseen.Täytyy kyllä ihmetellä sitä,että meillä kyllä tuvissa mujutetaan mutta yhtään marssia kansanriveistä en ole vielä nähnyt...hmmmmmm..kilttiä on kansa..
1096
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Missä on Timo Soini nyt??????

Äänestä
  • hassua, huomasin juuri, että meidän maamme ja pohjois-korea ovatkin hyvin samanlaiset ,kansa köyhää mutta pohatat juhlii..

    Äänestä

  • hassuaaaa kirjoitti:

    hassua, huomasin juuri, että meidän maamme ja pohjois-korea ovatkin hyvin samanlaiset ,kansa köyhää mutta pohatat juhlii..

    Meidän tavallisten suomalaisten takia edes päkä ei viitsi kaivaa marssikengiä esiin.

    Mehän ollaan niitä joita kusetetaan ja viedään viimeisetkin elimahdollisuudet,, puavo taitaa olla tosi kuitti,, mutta sitä saa mitä tilaa.

    Äänestä

yöttömällä on aina tiukkaa, missä maassa tahansa. Heitä ei vieläkään ole 8,3%, mikä on kohtuullisen hyvä lukema verrattuna muihin maihin, eikä siinä ole mitään hävettävää, vaikka työttömyys kurjaa onkin.
Työttömiä oli muutama prosentti myös "hulluina vuosina", jolloin työvoimasta oli oikeasti huutava pula. Osa siis ei työllisty koskaan syystä tai toisesta.
https://www.google.fi/publicdata/explore?ds=z8o7pt6rd5uqa6_&met_y=unemployment_rate&idim=country:fi&fdim_y=seasonality:sa&dl=fi&hl=fi&q=ty%C3%B6tt%C3%B6myysaste#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=unemployment_rate&fdim_y=seasonality:sa&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=country_group&idim=country:fi&ifdim=country_group&hl=fi&dl=fi&ind=false

Suomalaisella duunarilla on aihetta juhlaan, koska yli yhdeksällä kymmenestä on työpaikka ja palkat ovat nousseet huimasti. Tuplasti enemmän kuin hinnat.
http://www.iltasanomat.fi/tyoelama/art-1288585366261.html

Äänestä

  • Toi 8,3 prossaa on varmaa tietoa. tässä yhdessä vaiheessa ymmärsin
    että 11,prossaa olisi oikea luku.

    Kaunistellaanko työttömyyslukuja,vähän niinkuin kokoomuksen kannatustakin.

    elikä yt,eet kun lisääntyy,työttömyys laskee

    jännä yhtälö

    Äänestä

meillä on syvää masentavaa vääristynyttä työttömyyttä alle 35 v parissa, myöskin euroopan ennätys vanhenevan ikäpolven puistojuopottelusta ja vahvasta alkoholismista joka on myös naisilla lisääntynyt...se sukupolvi joka jäi isättömäksi sodan jälkeen tahi sodasta tuli henkisesti vammautunut isä kuten meillä, hermoheikko sotajuttujen puhuja, vuosi vuodelta ryssssäää tapettiin joka päivä...

Äänestä

Kaikki on Suomalaisten syytä niin hyvässä kuin pahassakin. Muista, että eivät ne kansanedustajat sinne Arkadianmäelle kävele omin päin vaan Suomalaiset äänestävät ne sinne. Siksi vain Suomen kansa on syyllinen. Turha haukkua omien tekojen seurausta.

Opetelkaa äänestämään oikein.

Äänestä
  • Lisäksi suomalaiset ovat vastuussa siitä,että puolueen sisällä

    valittiin ministeriksi kutosen matikkaja ja opettaja jjoilla ei paljon
    muuta meriittiä politiikan alalla ole.

    Muistakaa äänestää kokoomusta

    Äänestä

totta, kaikki lähtöisin omista sormistamme paitsi suursodat..ihmettelen mitä pulveria on hesan ilmassa aina vaalien aikaan,siellähän on suurin osa äänestäjistä, ei täällä maalla näy mikään kullalla sivaltu, tiet rikki,palvelut loppu, koulut lakkautettu..sähkölinjat vanhat, netti pätkii,ainoa yhteinen asia hesaan,hinnat samat tuotteissa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


syyllisyys pois kirjoitti:

Hyvät kansalaiset, valtion lait ja asetukset ovat kansan elämän ohjeet, jos ohjeet vie tuhoon,ei kansan tarvitse kantaa syyllisyyttä. Ei työtön ole lopettanut yhtään tehdasta tahi allekirjoittanut valtion virkamiehenä sopimusta siirtää työpaikat ulkomaille.EI TYÖTÖN ole syyllinen..Jos pakolaine tahi vaeltamaan lähtemyt muslimiväestö kuulee tietää että maailman parhaimmat rahasammot löytyy vastikkeettomaan elämään Suomesta, EI MAMU syyllisty mihinkään,he ottavat hyvän pois..hallitus valtion virkamiehet ja johto ovat lait laatineet ja säätäneet, EI RIVIKANSALAINEN ole SYYLLINEN väärin tehtyyn ohjeistukseen.Täytyy kyllä ihmetellä sitä,että meillä kyllä tuvissa mujutetaan mutta yhtään marssia kansanriveistä en ole vielä nähnyt...hmmmmmm..kilttiä on kansa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu