onko tietoa

Olen menossa magneettikuvaukseen polvesta täytyykö ottaa korvista lävistykset pois kuvauksen ajaksi
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No mulla on ollut pään magneettikuvaus ja silloin ei saanut olla mittän koruja eikä meikkiä :) en tiiä onks polven kanssa sama juttu mutta uskoisin :)

Äänestä

Täytyy poistaa. Magneettikuvauksen aikana kaikki ylimääräinen "puuta kovempi" aines on vaaraksi niin potilaalle kuin hoitajillekkin. Se lisää säteilyn hajoamisen määrää, mikä voi aiheuttaa ylimääräistä altistumista magneettikuvauksen radioaktiivisille haitoille. Myös energiajuomat tulisi jättää aamulla väliin ettei loraha housuu ku magneettikone alkaa surisee xd.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiitos etukäteen kirjoitti:

Olen menossa magneettikuvaukseen polvesta täytyykö ottaa korvista lävistykset pois kuvauksen ajaksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu