Hei, matkailuauto Saksasta!

Haluaisin ostaa autoverottoman matkailuauton Saksasta, jossa ovat halpoja. Mistä nettisivuitla voisin katsella, mobile.de stä en löytänyt.
21263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Mitä etsit?

Äänestä

Jos vaan kesäkäyttöön,niin muista kysellä Rumatikillä,siis puhalluslämmöllä,ovat halpoja.

Äänestä

Pyydä auton ostomatkalle mukaan tuo pöpireino, hän on rumatikki-asijantuntia.
Mutta varaudu myös reinon lähentely-yrityksiin, jos olet miespuolinen. Jos taas olet nainen, niin reino ei ole kiinnostunut sinusta "niissä merkeissä".

Äänestä

Ei ole ei ,kun Reino ja Tahvo ovat yhdessä . Reino ei Tahvoansa petä ,vaikka Tahvo joutuu olemaan hoidossa mielenterveyspotilaana Niuvassa.
On Tahvo hyvä hanuri , sen nyt kaikki tietävät

Äänestä

Käsittääkseni matkailuautoissa ei ole autoveroa vaikka ostaa Suomesta. Tosin maan hallitus on sellaisella joskus uhkaillut, mutta onneksi jäänyt puheiden tasolle.

Äänestä
  • Mistähän sitten johtunee useiden tuhansien tai kymppitonninkin hinta ero saksaan verraten?Myös varustelu ja lisä tarvikkeet halvempia jopa ilmaisia siellä.

    Äänestä

  • EX-vankkuristi kirjoitti:

    Mistähän sitten johtunee useiden tuhansien tai kymppitonninkin hinta ero saksaan verraten?Myös varustelu ja lisä tarvikkeet halvempia jopa ilmaisia siellä.

    ehkäpä muunmuassa markkinoiden koosta. Sakemannit ostaa parissa viikossa enemmän autoja ja vaunuja kuin meillä menee vuodessa

    Äänestä

  • suuruuden ekonomia kirjoitti:

    ehkäpä muunmuassa markkinoiden koosta. Sakemannit ostaa parissa viikossa enemmän autoja ja vaunuja kuin meillä menee vuodessa

    Taitaa olla samasta asiasta kysymys kuin ruuan hinnassakin:

    Todellisen kilpailun puute johtaa kartellihintoihin.
    Tämä ei matkailuvaunualalla haittaa yhtä paljon kuin päivittäistavarakaupassa, koska voipi aina hakea sen vaunun tai auton Saksasta.

    Äänestä

  • Lieneekö kartelli kirjoitti:

    Taitaa olla samasta asiasta kysymys kuin ruuan hinnassakin:

    Todellisen kilpailun puute johtaa kartellihintoihin.
    Tämä ei matkailuvaunualalla haittaa yhtä paljon kuin päivittäistavarakaupassa, koska voipi aina hakea sen vaunun tai auton Saksasta.

    Saksan autoista kannattaa kysyä pöpireinolta, hän on oikein saksantuontiautojen asijantuntia!
    Olihan reinolla sekin T.E.C, siihenhän reino vaihtoi niveleitä ja korjasi muutkin vakavat viat Fiatista jeesusteipillä.

    Äänestä



  • Oikein! kirjoitti:

    Tuo juuri oli se reinon kuuluisa Fiatinreuhu, nythän reinolla onkin parasauto ja Aromipesä.

    Sinä mussukkaki Tollo Tahvo olet erehtynyt ,lieneekö sinun lääkkeesi siellä Niuvassa eivät enään sinulle sovi.
    Meillähän on TEVE pakettiauton hyvillä. Tuo suunnatonta mielenkiintoa täällä saitilla saanut lemmenpesämme.
    Sinähän olet meidän yhteiseen Lemmenpesään jopa kutonut siellä Niuvassa ollessasi räsymatotkin terapiatunneillasi. Ja virkannut parisänkyymme päiväpeitteenkin siellä.

    Puhu lääkärillesi aamukierroksella, jos hän vaihtaisi lääkkeesi astetta voimakkaimpiin pillereihin, niin alkaisit taas muistamaan asiat niin kuin on ollut yhteisellä taipaleellamme jo pitkään.

    Kaikkea hyvää sinulle sinne Niuvaan !!

    Reinosi !

    Äänestä

  • Kiitos! Kohta meikäpoika lähtee Saksaan matkailuautoa ostamaan! Taskut täynnä, sillä ...

    Äänestä

  • rahaa on kirjoitti:

    Kiitos! Kohta meikäpoika lähtee Saksaan matkailuautoa ostamaan! Taskut täynnä, sillä ...

    Olet sippimies kun kerran kehut. Paalumies on hiljaa ja antaa varakkuuden näkyä.

    Äänestä

  • Kesäkäyttäjällä,tuossa on Rumatikki,ei asiaa pakkaskelille.

    Äänestä

  • Tyäeläkeläinen kirjoitti:

    Kesäkäyttäjällä,tuossa on Rumatikki,ei asiaa pakkaskelille.

    Rumatikki toimii myös pakkasella eikä kuso allensa!

    Ota rätti käteen valmiiksi pannumies kun talvi tulee.

    Äänestä

  • Ilimalla kirjoitti:

    Rumatikki toimii myös pakkasella eikä kuso allensa!

    Ota rätti käteen valmiiksi pannumies kun talvi tulee.

    Minulla on autossakin vielä nesteet,ei kuplavolkkaria.

    Äänestä

siinä tarkenis jopa työeläkeläinen jos vaan sais hankittua

Äänestä
  • Minulla on jo Rumatukki eikä velkaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rahaa on kirjoitti:

Haluaisin ostaa autoverottoman matkailuauton Saksasta, jossa ovat halpoja. Mistä nettisivuitla voisin katsella, mobile.de stä en löytänyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu