Bolsevikit oli mukava kerho

Lahtareita harmittaa. Siellä viihtyi Trotskin kaltainen älykkö ja Koba Stalinin kaltainen pankkirosvo. Oli mukava harventaa yhdessä slaavien määrää ja luoda Pohjois-Korean ja Itä-Saksan kaltaisia valtioita. Natseihin piti olla tiettyä komeutta. Enemmistöläisiin pääsi jopa Rähjäkin.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

heitä mahtaa harmittaa? En ole sattunut moisia ilmauksia näkemään.Keitä yleensä tarkoitetan noilla lahtareilla?

Eiköhän ihan yleisesti olla tyytyväisiä bolsevismin ja kommunismin täydelliseen romahtamiseen - myös Suomessa.

Äänestä
  • Venäjä on kuori entisestä mahdistaan. Ei sinänsä, että kukaan georgialainen tai juutalainen niitä haluaa enää auttaa. Juutalaiselle tai georgialaiselle Venäjän hallitseminen voi olla tappavaa.

    Äänestä

Varkaat viihtyy toistensa seurassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kim jong lahtari har kirjoitti:

Lahtareita harmittaa. Siellä viihtyi Trotskin kaltainen älykkö ja Koba Stalinin kaltainen pankkirosvo. Oli mukava harventaa yhdessä slaavien määrää ja luoda Pohjois-Korean ja Itä-Saksan kaltaisia valtioita. Natseihin piti olla tiettyä komeutta. Enemmistöläisiin pääsi jopa Rähjäkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu