Venäjä vastustaa kokoajan länsimaita puuttumasta tähän silmittömään tappamiseen jossa siviilejä kuolee päivittäin. Asemyynnistä saadut dollarit heille tärkeimpiä.
ÄLÄ katso videota jos olet herkkä!
https://www.youtube.com/watch?v=Jd4yp3BUzeY
ÄLÄ katso videota jos olet herkkä!
https://www.youtube.com/watch?v=Jd4yp3BUzeY
Vastaukset 12
Vanhimmat
Järkyttävää todella...
älä sinä levittelee venäjän nimissä noita juttuja!!!
Ei venäläiset siellä Syyriassa ammu ihmisiä ja räjäytä pommeja ja surmaa lapsia, vaan ne al-Nusran verenhimoiset sekopäähihhulit ynnä muut paikalliset "vapaustaistelijat". Ne samat ihmisperseet joita nimenomaan länsimaat tuntuu niin kovin ihailevan.
Venäjä nimenomaan estää länsimaita puuttumasta asiaan. Syyyria heille ainoa "liittolainen" lähi-idässä jonne myyvät paljon aseita ja muuta. Venäjällä myös Syyriassa laivastotukikohta.
Stalinin meiningillä mennään, Venäjää ei kiinnosta demokratia eikä mikään joka sitä edistäisi. Putin on tämän päivän Stalin.
"Venäjää ei kiinnosta demokratia eikä mikään joka sitä edistäisi."
Ja näitä jätkiä se demokratia varmaan kiinnostaakin ja paljon:
http://www.youtube.com/watch?v=YxQMLm6Mdz4
Tämä ruoskintaporukka on muuten sitä sakkia, joille venäläiset EIVÄT myy aseita ja joka sotii hallitusta vastaan. On se hienoa katsella kun niin innoissaan harjoittavat "demokratiaa".
Tällä jengillähän on oma tunnuslaulunsakin tai mikä lie. Kertoo kaiken oleellisen heidän ajatusmaailmastaan:
http://www.youtube.com/watch?v=poxpCEh8_t8
sopivasti terrorirtit iskivät hermokaasuilla, kun syyrian armeija on liki tuhonnut ne.
rauhan neuvottelut olivat alkamassa yk ryhmä maassa tutkimassa kaasujen käyttöä.
logiikka hoi, älä jätä, miksi al assad nyt olisi myrkkyjä käyttänyt?
sekaannuksen ainoa hyötyjä on al qaida, usraelin iskujoukot!
Seli seli... Sinulle kaikki on false flagia ilman mitään epäilystä, että Venäjä voisi mitenkään sekaantua johonkin epäinhimilliseen toimintaan.
Stalinin puhdistuksetkin olivat varmaan "usraelin" false flag.
Ja sinulla on ilmeisesti se aksiooma, etteivät ääri-islamia ihannoivat jihadistit voi mitenkään sekaantua johonkin epäinhimilliseen toimintaan?
Kukaan ei ole täällä väittänyt Venäjää virheettömäksi tai Stalinin puhdistuksia olemattomiksi.
Minunkin mielestä on aika epäinhimillistä teloittaa 15-vuotias aleppolaispoika "harhaoppisuuden" vuoksi:
http://uk.reuters.com/article/2013/06/09/uk-syria-crisis-heresy-idUKBRE9580IE20130609
Nämä islamistit on pelkkiä p*skahousuja ja pelkureita kuten lapsentappajat aina ovat.
Sodissa on se vastenmielinen piirre, että kumpikin osapuoli näkee kaikki hirmuteot vihollisen tekemiksi ja oman joukkionsa aina ja kaikkialla oikeamieliseksi. Todellisuudessa julmuuksia tehdään molemmin puolin. Näin on varmasti Syyriassakin.
Samanlaisia kaikki islamistit ja diktaattorit. Demokratiaa ei ole kummassakaan, niin kuin venäjälläkään. Ainoa keino olisi länsimaiden puutua tilanteeseen ja valvoa sen jälkeen demokratian toteutumista.