Jenkkivalot

Jenkkivalot

NS.Katsastusvalot on jenkkien maahantuontiliikkeillä. Valot ovat rekisteröintikatsastuksessa hyväksyttyä mallia ja aivan kelvolliset.

Katsastuksen jälkeen vaihdetaan alkuperäiset jenkkien DOT valot takaisin autoon ja valot eivät täytäkkään euroopan vaatimuksia. Ajatuksenahan näillä esim. Camaron maahantuovalla puljuilla on: Hommataan yksi kelvollinen valopaketti/ -sarja, käytetään sitä pakettia jokaiseen maahantuotuun samanmalliseen jenkkiautoon.
Melkoinen säästö esim. 10 maahantuodun samanlaisen Camaron kohdalla.

Näin se vain menee, ja asiakas ihmettelee ensimmäisessä määräaikaiskatsastuksessa, syyttää ja kyseenalaistaa katsuria ja epäilee jopa ammattitaitoa; ONHAN CAMARO HYVÄKSYTTY REKISTERÖINTIKATSASTUKSESSA, miksei se nyt kelpaa, nimittelee ja epäilee katsuria kateelliseksi jenkkien vihaajaksi jne, jne.

4

260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oiyio

      niinpä nykyään valot kirjataan ylös ja auto kuvataan ettei tule turhaa pulinaa mitä oli ja mitä ei.

    • katsastushenkilö

      onneksi jo muutaman vuoden noi DOT hyväksytyt valot on kelvannut myös suomessa.toki takasumuvalo tarvii olla ja vilkut tarvii olla keltaset.

    • jepjepjep2

      Hyvä homma jos DOT valot käyvät nykyään. Parin vuoden päästä kun tuon challengeria maahan niin ei ole niin kallis homma sitten.

      • Asioitsija

        Miksi tuoda paskaa maahan kun Euroopastakin saa AUTOJA?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4771
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      187
      3734
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      179
      3344
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      72
      3144
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2899
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      1984
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1911
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      177
      1711
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1676
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      43
      1375
    Aihe