Toveri ja marx-tietäjänä itseään pitävä s.partacus esitti muutamia perustelemattomia väitteitä koskien Kallen viestien sisältöä.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11674351
Ensimmäistä väitettään hän pystynyt mitenkään perustelemaan. Mitenkähän mahtaa käydä seuraavan vähintäänkin yhtä sairaan väitteen kanssa?
"2. Antipunikki asettuu kaavan mukaan marxilaiseksi ja esittää kritiikkinsä sitä kautta tarkoituksena hämätä lukijoita."
Missä viestissä ja millä sanoin Kalle on edes yrittänyt hämätä lukijoita.
Perusteluksi tarvitaan linkki ja lainaus sekä selvitys siitä, että miten Kallen tekstistä ilmenee yritys hämätä lukijaa.
Koska lukijan hämääminen tarkoittaa valheellisen informaation antamista niin lopuksi vielä kerrot totuuden asiassa.
Mahdatkohan selviytyä tästäkään tehtävästäsi vai oletko taas syyllistynyt lukijoiden hämäämiseen antamalle heille virheellistä informaatiota Kallen viestien sisällöstä.
Yritähän nyt perustella asiaa jotenkin, huonokin yritys on parempi kuin vaikeneminen - siinä joku helppouskoinen punikki voi vielä uskoa selitystäsi meidän muiden saadessa vain makeat naurut.
...............
Toverin s.partacus hätävalheet, osa 2
4
<50
Vastaukset 4
No toveri s.partacus, pystytkö esittämään mitään näyttöä sairaalle väitteellesi vai laitetaanko se sinun epärehellisyytesi ja valehtelusi piikkiin?
.....................No, miten on toveri s.partacus?
Etkö yritäkään perustella väitteitäsi?
Ketä ja miten Kallen on yrittänyt hämätä?
Mitä Kalle on valehdellut marxin opeista? Kerro myös totuus asiassa.
Saat vielä mietintäaikaa ennenkuin siirrymme käsittelemään sinun seuraavaa hätävalettasi.
..................Eikö sinulla, marx-tietäjä s.partacus, ole mitään sanottavaa puolustukseksesi Kallen syyttäessä sinua valehtelusta?
Yrittäisit nyt edes tavoillesi uskollisena valehdella jotakin.
...................OK, toveri s.partacus ei siis pystynyt mitenkään perustelemaan väitettään, jonka mukaan Kallen tarkoituksena olisi hämätä lukijoita.
Meidän valehteleva toverimme ei pystynyt esittämään yhtäkään esimerkkiä palstalta, jossa Kallen tarkoituksen olisi hämätä lukijoitaan. Tämä johtunee siitä, että Kalle ei valehtele palstalla vaan pysyy tiekasti totuudessa ja marxin sanassa. Hän ei keksi uusia käsitteitä - kuten yksilöllinen arvo - hämätäkseen lukijoita tavalla, johon punanuttu kyllä pystyy.
Mennään siis eteenpäin seuraavaan toverin ja marx-tietäjä s.partucus esittämään hätävalheeseen.
.....................
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1251294Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️90987Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää254978On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75787- 54764
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞35690- 66677
- 46650
- 43611
Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.164590Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30587Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä30585Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah190579Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus98525- 201494
Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle18462Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?
Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi91458Olet oikeasti paras
Mies, joka on kohdalleni sattunut. Oikeastaan liian hyvä, jos rehellisiä ollaan. Sinun paikkaasi ei kukaan vie, vaikka e27446- 96442
- 34438