Kokoomuslainen talousvaikuttaja Kimmo Sasi on sanonut erittäin painokkaasti kannattavansa Nokian ja Microsoftin liittotumista.
"Kokoomuksen kansanedustaja Kimmo Sasi näkee Nokian
liittoutumisen Microsoftin kanssa järkevänä liittona. "
"Uskon, että Nokia menestyy strategiaa muuttamalla. Yhtiön
ongelma oli se, että tehtiin puhelinta, kun muut tekivät
tietokonetta. Kurssia oli pakko kääntää ja siksi Elop on
siellä töitä tekemässä, Sasi napauttaa."
http://yle.fi/uutiset/sasi_puolustaa_voimakkaasti_nokian_ja_microsoftin_liittoa/5083992
Mahtaakohan Salon tai Oulun alueelta löytyä kovin montaa suomalaista jotka olisivat Kimmo Sössin kanssa samaa mieltä tästä hienosta liittoumasta.
"Kokoomuksen kansanedustaja Kimmo Sasi näkee Nokian
liittoutumisen Microsoftin kanssa järkevänä liittona. "
"Uskon, että Nokia menestyy strategiaa muuttamalla. Yhtiön
ongelma oli se, että tehtiin puhelinta, kun muut tekivät
tietokonetta. Kurssia oli pakko kääntää ja siksi Elop on
siellä töitä tekemässä, Sasi napauttaa."
http://yle.fi/uutiset/sasi_puolustaa_voimakkaasti_nokian_ja_microsoftin_liittoa/5083992
Mahtaakohan Salon tai Oulun alueelta löytyä kovin montaa suomalaista jotka olisivat Kimmo Sössin kanssa samaa mieltä tästä hienosta liittoumasta.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Julkinen salaisuus on että 5.3.2007 autollaan aiheuttamansa kuolemantuottamuksen jälkeen Sasi ei ole enää ollut ihan täysissä ruumiin ja sielun voimissa.
Tuon huonon MS-Nokia liiton intoilun tyyppistä samanlaista järjetöntä kohkausta Sasi piti joitakin vuosi takaperin kun vaati islamilaisen Sharia-lain osittaista ottamista käyttöön Suomessa.
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Perustuslakivaliokunnan johtaja Sasi Kotimaa24ssä Sharia-lain soveltaminen mahdollista/1135261937004/?cmp=tm_etu_uusimmat_uutiset
Kimmo Sasi nyt puolustaa ketä hyvänsä,joilta saa kunnon korruptiokorvauksia.RKP on ollut suurin maasuttaja jakamalla veronkiertosäätiöistään sasille kunnon massin.
kun kaksi hiipuvaa tähteä yhdistyy, tulee yksi tähdenlento, jonka Sassi onnella näkee 3 sekuntia.
> Kurssia oli pakko kääntää ja siksi Elop on siellä töitä tekemässä, Sasi napauttaa.
Tuollainen kokoomuslainen lapsenusko on todella ällöttävää, uskotaan että toi Elop nyt vie koko Nokian turvaan. Todellisuudessahan Elop on romuttanut koko maailman suurimman puhelinvalmistajan 3 vuodessa pieneksi romuläjäksi.
Suurin syypää on kuitenkin Nokian silloinan hallituksen puheenjohtaja Jorma Ollila. Nimenomaan Ollila teki linjavalinnan että toimitusjohtaja = Microsoftin Elop.
Ja kun valittiin nimenomaan Microsoftin Elop, niin se oli kristallinkirkas linjavalinta Ollilalta, että sen mukana tulee = Microsoft.
Vanha kepulainen jo teekkariajoiltaan, Ollila osasi hypätä kelkasta kun näki mikä alamäki oli alkamassa....O-P Kallasvuo hetken puolestaan ihmetteli,missä oikein mennään- ja kohta mentiinkin alaspäin...
Elop varmaan on se silta ,joka yhdistää Noksun ja Microsoftan. Ballmerilta on lähtö ja loitsu saatu....
Nokia keskittyi vuosia kokoomusideologian mukaisesti viilaamaan neljännesvuosituloksiaan eikä huomannut että kilpailijat menivät molemmin puolin ohi. Lopulta Nokialla ei enää ollut mitään myyntikelpoista. Onneksi Microsoftilta puuttui oma puhelintuotanto ja Elop saatiin muovaamaan Nokian Microsoftin sopimusvalmistajaksi. Näin estettiin lopullinen tuho mutta isoja rahoja Nokia ei enää näe.
Ja kun katsoo mikkisoftan pörssikurssin kehitystä, niin JUU!
Ihan H***TIN hyvä naimakauppa! :)
Se tästä Sasinkin "asiantuntevuudesta"! :/
Ja MITÄ MITÄ MITÄ!?!?
"Suomalainen insinööri on hyvä ja amerikkalaiseen verrattuna myös kohtuuhintainen, Sasi muistuttaa"
TÄH?
Ja JUST kun KAIKKI Sasin puoluekaverit on kerenny motkottaa joka ...TUN mediassa, kuin suomalainentyöntekijä on niin KAMALAN ylihintaine että ei voi ainakaan PALKKOJA korottaa YHTÄÄN ja ... Pälä-pälä-pälä!?
... Ja työmarkkina-, ay- ja SAK-pomot syö kädestä! :/
HYVÄ SUOOOOMIIIIII!!!!!!