Kasvaako voima dieetillä?

Tulipa mieleen

Lihasmassaa katoaa dieetatessa, mutta miten on voiman laita? Voiko voimaa kasvattaa samalla kun sulattaa läskiä?

2

402

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rairatirairairai

      Riippuu lähtökohdista. Etenkin treeniuran alkutaipaleella suurimmat gainssit voiman suhteen tulevat hermotuksen parantumisesta, joten kyllä voimatasoja on mahdollista nostaa dieetilläkin.

      Myös treenikausi vaikuttaa. Jos alla on kova voluumijakso ja dieetille ryhdytään sen jälkeen pudottamalla määrät alas ja nostetaan intensiteetti ylös niin voluumijakson aikana tehdyt pohjat voi olla mahdollista piikata uusiksi enkoiksi myös dieetillä. Jokainen voi sit pähkiä mielessään, että mieltääkö voimatasojen nousun olleen peruskauden vai piikkauksen ansiota.

      Kun hermotus alkaa olemaan kovemmalla tasolla niin aika vaikeeta on. Dieetillä tuppaa kuitenkin lähtemään myös lihasta vähäsen joka on suoraan pois voimatasoista.

      • raw

        Hyvä kommentti:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      94
      7733
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      4087
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      48
      3650
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      3206
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2752
    6. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      40
      2715
    7. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      21
      2684
    8. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      46
      2623
    9. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      140
      2588
    10. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2549
    Aihe