Taitaa JC olla pitkällä häpeälomalla kun ei ole näkynyt täällä muutamaan päivään tunnustamassa väärässä oloaan kun evot murskasi hänet 100-0?
Etteivät vain JC ja kvasi ole yhdessä h-lomalla? ;)
Etteivät vain JC ja kvasi ole yhdessä h-lomalla? ;)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tai JC ja jyr yhdesä palstalla. Tiedän, on muutama, joiden mielestä he ovat eri henkilöt. Minusta eivät.
"Tai JC ja jyr yhdesä palstalla. Tiedän, on muutama, joiden mielestä he ovat eri henkilöt. Minusta eivät."
Onhan tuo teoriassa mahdollista. Kyllä taitava trolli kykenisi tuohon. Mitään selkeää näyttöä, mikä tukisi väitettäsi en ole toistaiseksi havainnut.
Minusta ehdottomasti ovat erit.
"Taitaa JC olla pitkällä häpeälomalla kun ei ole näkynyt täällä muutamaan päivään tunnustamassa väärässä oloaan kun evot murskasi hänet 100-0?
Etteivät vain JC ja kvasi ole yhdessä h-lomalla? ;)"
*JC on miettimässä sitä, että miten hän saattoi luulla kahdessa perättäisessä arvonnassa saatavan täysin varmasti eli todennäköisyydellä yksi saman rivin, jos ensimmäisen rivin tulosta ei tunneta.
Toisaalta hän myös pohtii sitä, että miten tulikaan sanoneeksi Enqvistin esimerkkiä koskien, että yhden jonon todennäköisyys on 1/triljoona triljoonaa vaikkei hän valinnut suotuisaa tapahtumaa, koska esimerkissähän arvotaankin vain yksi jono ja näin Enqvist olikin oikeassa.
Mainitsemiasi asioita *JC vajavaisen ymmärryskyvyn omaavassa kreationistisessa päässään mahdollisesti miettii - jos on tosissaan eikä esimerkiksi ilkeämielinen trolli.
Ehkä jäi päätä vaivaamaan sekin, miksei kaikki kalat ole haukia, kun kerran hauki on kala.
"Ehkä jäi päätä vaivaamaan sekin, miksei kaikki kalat ole haukia, kun kerran hauki on kala."
Tässäkin riittää *JC:lla kovasti pohdittavaa :)
Ellei sitten ole joutunut ns. lataamoon. Sen verran maanisia ja harhaisia alkoivat kommentit olla.
JC on saanut siipeensä ja hänen usko erehtymättömään ja kaikkitietävään JC:hen on hetkellisesti horjunut. Hän on poissa aikansa ja kun on pystynyt todistamaan taas itselleen, että hän on itse asiassa ollut joka keskustelussa ja yksityiskohdassa oikeassa, hän palaa eikä myönnä ikinä olleensa väärässä.
Näin on käynyt ennenkin.
"JC on saanut siipeensä ja hänen usko erehtymättömään ja kaikkitietävään JC:hen on hetkellisesti horjunut. Hän on poissa aikansa ja kun on pystynyt todistamaan taas itselleen, että hän on itse asiassa ollut joka keskustelussa ja yksityiskohdassa oikeassa, hän palaa eikä myönnä ikinä olleensa väärässä."
Olen havainnut saman piirteen hänen käyttäymisessään. Hän jotenkin psyykkaa itsensä takaisin täyteen uskoon ja aloittaa alusta.
Veljelläni on ystävä, joka kärsii pahasta kaksisuuntaisesta mielialahäiriöstä ja menee ajoittain psykoosiin. Psykoosissa olessaan tämä henkilö näkee ja kuulee asioita, jotka ovat hänelle täysin todellisia. Hän uskoo kykenevänsä tekemään sellaisia asioita mitä tavallinen ihminen ei kykene. Tämä henkilö jopa kertoi veljelleni, että silloin kun psykoosi ei ole päällä hän jopa kaipaa niitä yli-inhimillisiä kykyjä ja ominaisuuksia mitä hänellä psykoosissa on.
En nyt väitä, että *JC olisi psykoosissa tai edes lähellä sitä, vaan pointti oli muistuttaa millaisia hämmästyttävän todenmukaisia ja uskottavia "todellisuuksia" ihmismieli kykynee itselleen kehittämään.
Olisikohan *JC sama ihminen kuin se joka jokunen vuosi sitten eri aihepiirin jutussa (Suo24 > Seksi > kaalimato.com vastaa...) elämöi nimimerkillä Nyt on? Tyylissä on jotain hyvin samanlaista alkavaa megalomaniaa. Harmi kyllä tuo varsin kiintoisa ja paikoitellen hyvin asiallinenkin keskustelu on poistettu.
"Etteivät vain JC ja kvasi ole yhdessä h-lomalla? ;)"
Jep jep. Pojat on kyllä h-lomalla, mutta en tarkota ny pelkästään häpeälomaa vaan jotain muun tyyppistä lommoo, joka ihan h**moo joka liittyy poikien sielujen symptiaan ... ;)
No vitsi, vitsi. Vitsi se on huonoki vitsi.
Pääasia että tollo JC on ansaitulla häpeälomallaan oltuaan totaalisen väärässä sadoissa kommenteissaan. Bruhahahahaa. :D
Tilanne on aina sama. EVO on mahdoton.
https://www.google.fi/search?q=mahdoton evoluutio&ie=utf-8&oe
https://www.google.fi/search?q=impossible evolution&ie=utf-8&oe=utf-8&rls
http://www.netikka.net/mpeltonen/plasmateor.htm
https://www.youtube.com/watch?v=5AUA7XS0TvA
FUEL & FOOD FROM FLOOD
http://www.youtube.com/watch?v=BcvnKXxodos
Ei JC ole itseasiassa vähentänyt palstalla oloaan vaikka hän joutui myöntämään evojen olleen oikeassa Enqvistin esimerkistä.
Kuten jotkut palstalaiset ovat arvelleet, JC nimittäin multinikkeilee palstalla!
Annan JC:lle viikonlopun yli aikaa tunnustaa itse multinikkeilynsä. Sen jälkeen osoitan ainakin millä toisella nikillä hän esiintyy palstalla. Löysin pitävät todisteet tekemällä hakuja keskusteluihin. JC on ylimielisyydessään ollut hiukan huolimaton ...
Koska kretuilta ei juuri vakionikkejä löydy, viime aikojen ainoa mahdollisuus lienee Jaakob. Jyrhän ei missään tapauksessa ole JC.
---Löysin pitävät todisteet tekemällä hakuja keskusteluihin.---
Tuolla tekniikalla löytää kyllä pitävät todisteet siitäkin, että Arto Paasilinna on Veikko Huovisen sivupersoona.