Sotaa lietsova Obama on saanut sen. Toinen oli Ahtisaari. Saajien perusteella voimme todeta Nobel palkinnon olevan kansainvälinen vitsi.
Rauhan nobel on vitsi
11
98
Vastaukset
- eghdgfhdgfhdfhdfh
Ahnesaari uhkasi Belgradin mattopommituksella
- Barack ActionMan
Obama on valittu hyökkäyssotien afro-mannekiiniksi. USA:n väkivaltaisin kansanosa, entiset orjat, ovat nykyään suurelta osalta vankiloissa ja armeijassa. Hollywoodin omistavat tahotkin ovat tämän huomanneet ja suurimmassa osassa väkivalta-toimintaelokuvista pääosassa on afro-amerikkalainen.Dollareiden ja äänien ohella näin saadaan vähemmistöjen agressiot suunnattua valloitussotiin ja pois USA:n taloudellista valtaa käyttävistä etnisistä ryhmistä.
- kafferi
Barack ActionMan kirjoitti:
Obama on valittu hyökkäyssotien afro-mannekiiniksi. USA:n väkivaltaisin kansanosa, entiset orjat, ovat nykyään suurelta osalta vankiloissa ja armeijassa. Hollywoodin omistavat tahotkin ovat tämän huomanneet ja suurimmassa osassa väkivalta-toimintaelokuvista pääosassa on afro-amerikkalainen.Dollareiden ja äänien ohella näin saadaan vähemmistöjen agressiot suunnattua valloitussotiin ja pois USA:n taloudellista valtaa käyttävistä etnisistä ryhmistä.
Jopas oli syvällisen tyhjentävä analyysi...enpä ole havainnutkaan että suurin osa filmisankareista on afro-amerikkalsia, onneksi paljastit :P
- ....................
Eli viestiketjun aloittajan mukaan pitäisi vain kovaan ääneen voivotella kun joku tappaa omia kansalaisiaan myrkkykaasuilla, eikä pitäisi lainkaan puuttua konkreettisesti asiaan. Ja antaa tappamisen jatkua määrättömäksi ajaksi.
Useimmat kyllä ymmärtävät, että sitä oikeaa rauhantyötä on juuri tuo jälkimmäinen ratkaisu, jolla lopetetaan tappaminen.- Uutiset ..
Ne kertoivat:
"YK: Syyrian kapinallisten epäillään käyttäneen sariinikaasua
- Keräämiemme lausuntojen perusteella kapinalliset ovat käyttäneet kemiallisia aseita, tutkimuskomission jäsen Carla del Ponte kertoi televisiohaastattelussa."
http://yle.fi/uutiset/yk_syyrian_kapinallisten_epaillaan_kayttaneen_sariinikaasua/6620434
- Menachem Pekoni
Israelin pääministeri aloitti sotaretken Libanoniin /Rauha Galileaan muutama vuosi Nobelin saamisen jälkeen.
- Hyvä niin
Toivottavasti ristiretketkin alkavat uudestaan.
Inhoan muslimierhiä... - niin hyvä
Hyvä niin kirjoitti:
Toivottavasti ristiretketkin alkavat uudestaan.
Inhoan muslimierhiä...tottakai inhoat, kateus on sairasta.
- noopelipalkintoja
jaetaan usein siinä toivossa, että palkinnon saaminen rauhoittaa.
Saihan massamurhaaja ja pommiturbaanien piällysmies Jasseri Arafattikin heti rauhannoopelin aikoinaan, kun suostui kokeeksi vähän neuvottelemaan. - Kas vain..
Ketjussa kävi sensuuri.
Pikemminkin Barack Hussein Obama on vitsi.
Onhan palkinto tosin annettu Pohjois-Vietnamin massamurhaaja Le Duc Thollekin. Stalin oli vain ehdolla; en ymmärrä miksi palkintoa ei annettu hänelle. Oli Iosif Vissarionovitshilla rauhantyössä ainakin yhtä suuret ansiot kuin Winston Churchillilla kirjallisuuspalkintoon...
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1871294
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138893- 85832
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?50701Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t249604Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311580Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579- 52552
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7550