Kansanedustaja osti ökyasunnon Floridasta

Kansa on raivoissaan eikä ihme, tuollaisia vaan ostellaan vaikka pitäisi säästää!

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288596743381.html#send-comment
992
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Joo-o, mokoma osti ihan omilla rahoillaan asunnon, tuollainen pitäisi kieltää ja jakaa tuon miljonäärin rahat "köyhille" jotta saisivat enemmän olutta ja tupakkaa.

Äänestä

Kuka tuollaista Lehteä oikein äänestää, hänen pitää olla seinähullu!

Äänestä

"Tyhmyytä ei kynnetä eikä kylvetä, se kasvaa itsestään."
Oli vaarini mieli lause.
Raha vietiin ulkomaille, siitä tässä etupäässä kyse.

Äänestä
  • Kamalaa, vei omat rahansa ulkomaille, onko se jokin rikos?

    Äänestä

  • Veroparatiisista ei ainakaan ole kyse. Amerikassa on kova kiinteistöverotus.

    Äänestä

http://www.marmai.fi/uutiset/eero lehti jatkaa taloustutkimuksen omistajana/a2176977

Taloustutkimuksessa monet ihmiset orjapalkalla raatavat että Eero Lehti saa ostella lisää Jaguaareja ja huviloita. On se hyvä että Eero pärjää. :)

Äänestä
  • Suomessa kenellekään ei makseta mitään orjapalkkoja vaan vähintään työehtosopimuksen mukaisia palkkoja. Jotain rajaa valehtelussakin pitää olla vaikka olisi kuinka kateellinen.

    Äänestä

  • Älä viitsi kirjoitti:

    Suomessa kenellekään ei makseta mitään orjapalkkoja vaan vähintään työehtosopimuksen mukaisia palkkoja. Jotain rajaa valehtelussakin pitää olla vaikka olisi kuinka kateellinen.

    Itse asiassa en ole niin kovin kateellinen. Totuus on kuitenkin se, että jos aikoo olla siellä töissä niin on pakko olla myös joku muu tienesti jos aikoo pakolliset laskunsa maksaa. Mutta onhan se hyvä että tuommoinen lisätienestimahdollisuus on olemassa.

    Äänestä

  • Älä viitsi kirjoitti:

    Suomessa kenellekään ei makseta mitään orjapalkkoja vaan vähintään työehtosopimuksen mukaisia palkkoja. Jotain rajaa valehtelussakin pitää olla vaikka olisi kuinka kateellinen.

    Puhuin haastattelijoiden palkoista. Varmaan pomoilla ja markkinatutkijoilla ym. on paremmat palkat, niihin en ota kantaa. Olen tehnyt haastatteluja muissakin paikoissa, joten tiedän että haastattelijan palkoilla ei tahdo pärjätä. Ehkä siinä on ajateltu että mielenkiintoiset työtehtävät ja joustavat työajat ja vapaa-ajat, joita voi tulla työaikojen peruutuksina kun ei olekaan töitä - korvaavat palkan pienuuden. Onhan siinä mahdollisuus niille joilla on joku eläke tai osa-aikatyö tämän työn ohella.

    http://www.iltalehti.fi/tyoelama/2013090617457074_tb.shtml

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Todella törkeää kirjoitti:

Kansa on raivoissaan eikä ihme, tuollaisia vaan ostellaan vaikka pitäisi säästää!

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288596743381.html#send-comment

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu