Jauhohaasteen jälkioireet!

Heippa! Täällä kirjoittelee 13-vuotais tyttö.. Tein tosiaan ton jauhohaasteen ( Vehnäjauhoa ruokalusikallinen), jonka jälkeen minulta lähti ääni & vatsalihakset meni täysin kovaksi. Mahaan koskee ja vaikea kävellä kun lihakset eivät millään pysy rentona. Mikä avuksi?
165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Juo nyt vaikka vettä ja kasvata ensisijassa vähän lisää järkeä. Siis pelkällä vehnäjauholla sait itses tuohon tilaan, vaikea uskoa. Käsittäisin, jos olisi vetänyt kanelihaasteen.. Syödäänhän ihan taikinaakin välillä, eikä siinä ole jauhojen lisäksi välttämättä muuta kuin rasvaa ja sokeria, joten luulis jollain nesteellä olon helpottuvan. Voi sua oikeesti..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vehnäjauho kirjoitti:

Heippa! Täällä kirjoittelee 13-vuotais tyttö.. Tein tosiaan ton jauhohaasteen ( Vehnäjauhoa ruokalusikallinen), jonka jälkeen minulta lähti ääni & vatsalihakset meni täysin kovaksi. Mahaan koskee ja vaikea kävellä kun lihakset eivät millään pysy rentona. Mikä avuksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu