Uskomatonta touhua Suomessa!
Suomesta vallattu jo Tanskan kokoinen alue!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013091117475805_uu.shtml
Suomesta vallattu jo Tanskan kokoinen alue!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013091117475805_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tässä ovat taas olleet kokoomuslaiset tätäkin fantastista bisnestä kehittämässä.
Olleet vanhat suuret puolueet ja osa pienempiäkin tätä kehittelemässä. KOK, Kesk, SDP jne.
"Suomesta vallattu jo Tanskan kokoinen alue!"
Tuo kertoo oikeastaan kaiken nyky-Suomen tilasta ja sitä riivaavasta kokoomusmeiningistä.
Kaivoslain muutokset vaativat ensiksikin kokoomuksen lähtöä hallituksesta.
Kyseinen verenimijä kykypuolue pitää kiinni vanhasta ulkomaalaisomistusystävällisestä kaivoslaista viimeiseen asti, piste:
https://www.youtube.com/watch?v=gts2yGraydk
http://www.arvopaperi.fi/uutisarkisto/kemira loytamassa ostajan chemsolutionsille/a928826
-Yhtiön liiketoiminnasta oli vuosia sitten merkittävä osa sidoksissa kotimaiseen maatalouteen, kunnes lannoitevalmistaja Kemira Growhow listautui erilliseksi yhtiöksi ja päätyi sittemmin norjalaisen Yaran omistukseen.
EU:n mukana tuli että ulkomaiset kaivosyhtiöt saa kaivaa arvomineraalit tästä maasta vaikka kaikki, ja voitot tienenki viedä kotiinsa. Omanmaanyhtiöt ei kyllä avanneet yhtään kaivosta kymmeniin vuosiin, Nokia oli maassa ainut joka hyväksyttiin, näyttää että sekin on loppu
Suomen kansa äänesti EU:n puolesta - ihme kyllä. No, sitä saa mitä tilaa.
Esimerkiksi vapaata "työ"voiman liikkuvuutta, halvan sapuskan, direktiivejä direktiivien perään, mahdottoman EU-byrokraattilauman elätikseen, maan osto-oikeudet kaiken maailman oligarkeille, maan valtaukset kaikille ulkomaalaisille halukkaille, rahayksikön, joka vie meidät k..seen, Euroopan velkamaiden velat taakaksemme, vastikkeeton sosiaaliturva kaikille halukkaille jne jne.
Vain Itsenäisyyspuole, IPU vaatii suomessa Euroopan unionista eroamista...on vaatinut koko olemassa olonsa ajan. EU käy jo Sveitsini kimppuunkin, mistä hyvä ja suomeksi tekstittty dokumetti linkissä
Sveitsin EU-kysymys
http://haudankaivajat.weebly.com/index.html
Dokumenttielokuva - suomenkielinen tekstitys
Käynnistä video.
Vie kursori (hiiren nuoli) oikealle alas => viisi tai kuusi erilaista kuvaketta ilmaantuu.
Niistä ensimmäinen vasemmalla on kuvake, josta saat suomenkielisen tekstityksen.
Klikkaa kuvaketta ja sen jälkeen klikkaa punaista "Finnish"-kuvaketta.
Jos Itsenäisyyspuolue on kuten onkin hyvin pieni, siitä voi loogisesti päätellä, että suuri osa kansasta ja äänestäjistä kannatta nykyista menoa.
Suuri osa äänestäjistä ei tajua oikein mitään?
Kuten tuo 9.30 kirjoitettu kommentti nimimerkiltä "eläkeläisten kurjist" vahvistaa asian.
Että semmonen dokumentti, on toi EU vain aika syvältä, yrittää tuhota sveitsiläisten rakentaman demokratian, suoran demokratian, siinä sivussa haluaa sveitsiläisten vedet ja sähkön, ei hyvä ollenkaan.
PELKKÄ ELÄKELÄISTEN SYÖJÄ se on, ja turha poistella! En IKINÄ ketään viherhaihattelijaa tule äänestämään, pelkkiä suomalaistensyöjiä.