Jugoslavian ämmä konsulttina

NO jo on vitsi
... miten Suomen television pääkanava tuhlaa ohjelma-aikaa.

Tämähän SE varmaan tietää miten maata "puolustetaan" niin, että koko pas-ka valtio hajoaa. Heti ensimmäisenä SE ehdotti ammattiarmeijaa. (Hetemai)

Eipä taida SE tietää Suomen historiasta, miten vuosisatojen ajan SUOMEN maata on puolustettu. JA SITÄ syytä, miksi jokaista suomalaista tarvitaan puolustautumiseen sitä SUURTA vaaraa vastaan.

Onko Se aina tyrkyllä ohjelmiin vai onko Sillä jokin turhan tuttu toimittaja, kun Se on aivan liikaa esillä osaamiseensa ja ymmärrykseensä nähden?

Turha ja tarpeeton ohjelma-aih, jotkut asiat ovat vaan itsestään selvyyksiä.
19153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ei todellakaan voi muuta kuin nauraa tuollaisille ohjelmille ja sääliä samalla Ylen rahoittajia, veronmaksajia. "Olen asunut kolme vuotta sellaisessa maassa, missä on palkka-armeija ja se toimi hyvin", jotenkin tuohon tapaan sanoi tämä ulkomaalaistaustainen asiantuntija.

Äänestä

YLE käyttää aina "vakioasiantuntijoitaan".

Äänestä
  • kokkare ja se ostaa lausnnot sieltä mistä halvimmalla saa semmoiset lausunnot jotka hyödyttävät itseä.

    Äänestä

  • Ylenantia johtaa kirjoitti:

    kokkare ja se ostaa lausnnot sieltä mistä halvimmalla saa semmoiset lausunnot jotka hyödyttävät itseä.

    Himanen on nyt hiljaa?

    Äänestä

Hetemaij.Tännehän ois kaikki änkeämässä
jos armeija lopetettaisiin.Naurettava ehdotus
Toi 20000 tuhannen palkkasotilas armeija.Oikein ihmettelen
sitä miten hänen mielestä Suomen kaikkia alueita ei pidä
puollustaa?Sitähän aina tullaan sieltä mistä aita on matalin.
Suomessa puolustetaan omaa maata,eikä juosta karkuun.

Äänestä
  • lähteneet pakolaisiksi oman elintasonsa vuoksi eivät sen takia että niitä uhkaisi jokin muu kuin köyhyys.

    Äänestä

  • Eiköhän tuo 20 miljoonan palkkasotilasarmeija riittäisi puolustamaan koko Suomea...

    Äänestä

Nainenkin voi ottaa kantaa, maaimaa seuraavana saattaa nähdä asioita, eipä nuot muut naiset juuri puhu puolustukseen liittyvistä asioista, kun nämä miehet on kaikki tietäviä, puolustusministeristä alkaen, vaikka intti on

Äänestä

Sopii hyvin samaan linjaan sivari puolustusministerin kanssa.

Äänestä
  • Jos seuraisit uutisia, tietäisit, että puolustusministeri Haglund on vapautettu asepalveluksesta rauhan aikana vaikean allergian vuoksi. Hän ei siis ole sivari. Älä siis levittele valheita!

    Äänestä

  • Valhe on kirjoitti:

    Jos seuraisit uutisia, tietäisit, että puolustusministeri Haglund on vapautettu asepalveluksesta rauhan aikana vaikean allergian vuoksi. Hän ei siis ole sivari. Älä siis levittele valheita!

    No olipa se mistä tahansa syystä vapautettu armeijasta, niin se kokemus armeijasta puuttuu täysin sieltä ruohonjuuri tasolta.

    Äänestä

Tämä fatbarbi oli jo lähtömaassaan perheineen etuoikeutetussa asemassa ja sama räyhäkkyys on jatkunut Suomessa. Jotkut paikalliset ovat saaneet varoa turpaanlyöti-lupauksia.

Äänestä

Hyvä aloitus.

Äänestä
  • Kai teillä sivistymättömillä nappa-kalloilla on tiedossa että Jugoslaviaa ei ole ollut olemassa kohta kahteenkymmeneen vuoteen.

    Kaipa teillä päivät livathtaa siinä liima impatessa.

    Äänestä

  • ho hoo... kirjoitti:

    Kai teillä sivistymättömillä nappa-kalloilla on tiedossa että Jugoslaviaa ei ole ollut olemassa kohta kahteenkymmeneen vuoteen.

    Kaipa teillä päivät livathtaa siinä liima impatessa.

    Väitän että Tshekkoslovakia ja Jugoslavia palautuu kumpikin aivan normaaliin kansalliseen olotilaan virallista nimeään myöten NWO:ssa

    Äänestä

Näinhän siinä taitaa käydä, että ulkomailta tulleet ja EU määräävät Suomen asioista yksinomaa ja senhän tietää miten siinä lopulta käy.
Monien ministerienkin taholta, mm. Hautalan, Suomea oikein tyrkytetään ulkomaalaisille ajattelematta kuka heidät elättää. Tulevat sukupolvet heidät luonnollisesti elättävät, maksaessaan selkä vääränä nykyhallituksen ottamia velkoja.

Äänestä

palkka-armeija on turha, parempi lakkauttaa koko pulju kokonaan. Voiko olla turhempaa rahareikää kuin intti? ei voi!

Äänestä

Vieraat kulttuurit nakertavat salaa Suomen toimintoja. Mistä se mahtaa johtua, että lainlaatijat suunnittelevat lakia, mikä kieltäisi kesämökillä alasti uimisen. Satoja vuosia se on kuitenkin sallittu.

Äänestä

Tuollaisia suojatyöläisiä Suomi on täynnä. Pummi haastattelee pummia ja kansa maksaa molempien loisimisen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Se Avarakatseinen kirjoitti:

NO jo on vitsi
... miten Suomen television pääkanava tuhlaa ohjelma-aikaa.

Tämähän SE varmaan tietää miten maata "puolustetaan" niin, että koko pas-ka valtio hajoaa. Heti ensimmäisenä SE ehdotti ammattiarmeijaa. (Hetemai)

Eipä taida SE tietää Suomen historiasta, miten vuosisatojen ajan SUOMEN maata on puolustettu. JA SITÄ syytä, miksi jokaista suomalaista tarvitaan puolustautumiseen sitä SUURTA vaaraa vastaan.

Onko Se aina tyrkyllä ohjelmiin vai onko Sillä jokin turhan tuttu toimittaja, kun Se on aivan liikaa esillä osaamiseensa ja ymmärrykseensä nähden?

Turha ja tarpeeton ohjelma-aih, jotkut asiat ovat vaan itsestään selvyyksiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu