Suomi on pohjolan Kreikka!

Virkamiehet syövät enemmän kuin kansa tienaa!

http://www.iltasanomat.fi/paakirjoitus/art-1288592815865.html

Muut Euroopan maatko maksavat Suomen velat?!

http://fi.wikipedia.org/wiki/Anisruoho
157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kaikesta päätellen virkamiehet ovat huittislaisia: "Hullu miäs huittist syä enemä ku tianaa."

Sen osaa ennustaa, että muut EMU-maat eivät maksa EMU-Suomen velkoja. Edes Kreikka ja Espanja eivät palauta täysimääräisesti avustuksiaan, joita varten valtio on ottanut velkaa. Veikkaan, että pitkällä tähtäimellä kaikkien EMU-maiden talous menee kuralle ja EMU hajoaa. Maailmanvaluutaksi tulee dollari.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pikku Pimpinella kirjoitti:

Virkamiehet syövät enemmän kuin kansa tienaa!

http://www.iltasanomat.fi/paakirjoitus/art-1288592815865.html

Muut Euroopan maatko maksavat Suomen velat?!

http://fi.wikipedia.org/wiki/Anisruoho

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu