Suomen "ennätys"?

(Vähintään) 7 lasta ja 3 eri murjaani-isää...

http://www.hs.fi/omaelama/artikkeli/Heidi Jalid hoitaa yksin seitsemää lastaan/HS20060514SI1YO02vn8
5286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuota, 7 lasta hoitaa, mitä ihmeellistä siinä on, minunkin äiti hoiti meitä 7:ää lasta, ja 12 lasta hoidettiin parhaimmaan kun isäntä oli reissuhommissa jopa kuukausia.

Äänestä
  • Onko teidän perheessä lapset hybridejä ja isiä vähintään neljännestusina?

    Äänestä

Meitäkin oli 7.
Samoin äidin ja isän sisaruksia.

Äänestä
  • Meitä oli 4, eikä yhdelläkään mokkamunaIIa/koneinsinöörillä ollut (luojan kiitos) osuutta asiaan.

    Äänestä

Ensin väännetään kämppä täyteen jotain mulattiäpäröitä, ja sitten itketään kun ollaan niin PA että mäkissäkin käynti on luksusta? Kyllä olisi taas köydellä töitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jussuf (se sama) kirjoitti:

(Vähintään) 7 lasta ja 3 eri murjaani-isää...

http://www.hs.fi/omaelama/artikkeli/Heidi Jalid hoitaa yksin seitsemää lastaan/HS20060514SI1YO02vn8

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu