hammaskoru

Miten ja mistä sellaisen saa? Ja paljon maksaa?
3261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hammaskoruja voi ostaa kultasepänliikkeistä tai suoraan hammaslääkäreiltä. Kiinnitys tehdään joko hammaslääkärin tai suuhygienistin toimesta. Hinta riippuu siitä mistä ostat ja paljonko kiinnitys tulee maksamaan. Luulisin, että siitä selviää yhteensä 30-40 eurolla, korusta (onko kiveä jne.)riippuen.

Äänestä

Oletko jo hankkinut korun ?

Äänestä
  • Eikö sinulla ole mitään muuta tekemistä kuin kysellää yli kaksitoista vuotta myöhemmin onko joku laittanut hammaskorun. Mitä iloa siitä on sinulle onko laitettu vai ei.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hipsu kirjoitti:

Miten ja mistä sellaisen saa? Ja paljon maksaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu